عرضه راهكارهای افزایش مقاومت برشی دستكش های ایمنی در چالش نوآوری

عرضه راهكارهای افزایش مقاومت برشی دستكش های ایمنی در چالش نوآوری

به گزارش بازاری یكی از شركت های تولیدكننده تخصصی پوشاك و محصولات ایمنی كار درصدد است تا با همكاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو چالش نوآوری افزایش مقاومت برشی لایه های پلیمری در دستكش ایمنی را برگزار كند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، در ادامه چالش های نوآوری و فناوری نانو با هدف توسعه راهكارهای حل مشكلات صنعتی و رفع نیازهای فناورانه كشور، یكی از شركت های تولیدكننده تخصصی پوشاك و محصولات ایمنی كار با همكاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مبادرت به برگزاری چالش نوآوری در پلت فرم آی چلنج به منظور عرضه راهكارهایی مبتنی بر فناوری نانو جهت "افزایش مقاومت برشی لایه های پلیمری در دستكش ایمنی" كرده است.
آمارها نشان می دهند كه بخش بزرگی از حوادث حین كار ناشی از عدم استفاده از البسه كار ایمن است و این درحالی است كه دست ها و انگشتان از صدمه پذیرترین اعضای بدن هستند. بدین منظور برای حفاظت از دست و انگشتان در عین راحتی افراد در حین كار و فعالیت مطابق با استانداردهای محیط كار باید از دستكش های ایمنی مناسب استفاده گردد.
یكی از پرمصرف ترین انواع دستكش ایمنی، دستكش ضد برش هستند؛ چونكه این دستكش ها دارای یك لایه منسوج و لایه ای پلیمری هستند و بر مبنای آزمون های استاندارد كمیسیون اروپا (CE، EN ۳۸۸)، درجه محافظت دستكش های ضدبرش بین درجه یك تا ۵ تقسیم می شود. دستكش های دارای درجه ۵ (EN Cut Level ۵) بالاترین میزان محافظت در مقابل برش را فراهم می كنند. برای دستیابی به این درجه از محافظت احتیاج به اصلاح ساختار لایه های محافظتی در دستكش است كه با استفاده از پلیمرهای معمول امكان پذیر نیست.
یكی از روش های بهبود مقاومت برشی لایه های محافظ در این دستكش ها استفاده از فناوری نانو به منظور بهبود خواص مكانیكی یا شیمیایی این لایه های پلیمری است و در این راستا یكی از شركت ها به دنبال توسعه راهكارها و روش هایی مبتنی بر فناوری نانو جهت بالابردن مقاومت برشی لایه پلیمری كف دستكش، مبادرت به برگزاری چالش نوآوری در این حوزه كرد.
شركت های دانش بنیان، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و سایر پژوهشگران و فناوران علاقمند به شركت در این چالش می توانند تا ۲۵ اسفندماه جاری طرح مفهومی اولیه خویش را به دبیرخانه چالش ارسال نمایند. بعد از انجام مراحل داوری اولیه طرح های ارسالی، داوری حضوری طرح ها صورت خواهد گرفت و طرح های برگزیده به مرحله دوم راه می یابند. برگزیدگان مرحله نخست، ۲ ماه فرصت دارند تا ضمن تكمیل مستندات فنی و اقتصادی، یك نمونه آزمایشگاهی مطابق با طرح اولیه خود بسازنند یا نمونه اولیه خویش را تكمیل كنند.
برگزیدگان مرحله اول، در جریان مرحله دوم چالش (ساخت نمونه آزمایشگاهی) به صورت گام به گام با پیشبرد طرح خود تا سقف ۷ میلیون تومان تسهیلات حمایتی شامل كمك هزینه نقدی و اعتبار استفاده از خدمات شبكه آزمایشگاهی فناوری نانو را طی مرحله دوم دریافت خواهند كرد. دریافت تایید فنی نمونه های اولیه در این مرحله منوط به تكمیل مستندات آزمایشگاهی و عرضه نتایج آزمون های تعیین شده خواهد بود.
برنده نهایی چالش علاوه بر جوایز نقدی ۳۰ میلیون تومانی، به منظور توسعه فناوری و تجاری سازی طرح و نمونه های اولیه خود تا مرحله تولید انبوه فرصت همكاری با این شركت بخش خصوصی را خواهند داشت.1398/12/03
14:10:32
5.0 / 5
3846
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , تخصص , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا