در بازار جهانی

طلا ۵۰ دلار گران گردید

طلا ۵۰ دلار گران گردید

به گزارش بازاری قیمت طلا بعد از افزایش سه درصدی كه روز گذشته در واكنش به اقدام بانك مركزی آمریكا در كاهش نرخ های بهره داشت، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی به روند افزایشی خود ادامه داد.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد رشد كرد و به ۱۶۴۳ دلار و ۷۶ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۶۴۵ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته بعد از كاهش نرخهای بهره آمریكا با حدود ۵۰ دلار افزایش قیمت بسته شد.

بانك مركزی آمریكا روز سه شنبه با هدف مصون نگه داشتن اقتصاد این كشور از اثرات منفی ویروس كرونا، در یك اقدام اضطراری نرخهای بهره را ۵۰ واحد كم كرد.

مارگارت یانگ یان، تحلیلگر شركت سی ام سی ماركتس اظهار داشت: روند افزایشی شب گذشته قیمت طلا همچنان در معاملات بامداد چهارشنبه بازار آسیا ادامه دارد. اما كاهش نرخهای بهره به احتمال زیاد در قیمتها محاسبه شده است بدین سبب این روند افزایشی محدود خواهد بود.

برای اولین بار از زمان اوج بحران مالی در سال ۲۰۰۸ است كه بانك مركزی آمریكا خارج از نشست سیاستگذاری مرسوم خود نرخهای بهره را می كاهد. این اقدام بانك مركزی آمریكا سیگنال قوی به بازار ارسال كرده كه ما در بحران هستیم.

نرخهای بهره پایینتر هزینه نگهداری طلا كه بازدهی ندارد را كمتر كرده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز باارزش را تقویت می كنند.

بازده پایینتر بازدهی اوراق خزانه ۲۰ ساله آمریكا نزدیك به پایینترین ركورد معاملات روز گذشته ماند در صورتیكه دلار نزدیك به پایینترین حد خود در دو ماه گذشته ایستاد.

كاهش نرخهای بهره آمریكا سرمایه گذاران را آرام نكرد و هر سه شاخص سهام بزرگ آمریكا شب گذشته حدود سه درصد ریزش كردند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش شاخص مدیران بخش بخش غیرتولیدی آمریكا و گزارش اقتصادی بانك مركزی آمریكا هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۷ درصد كاهش پیدا كرد و به ۲۴۸۴ دلار و ۶۴ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۹ درصد رشد كرد و به ۸۸۲ دلار و ۵۰ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۷ دلار و ۲۱ سنت ایستاد.
1398/12/14
13:07:41
5.0 / 5
3555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا