گزارش بازاری

كرونانفس جلسات تعیین دستمزد ۹۹ را برید

كرونانفس جلسات تعیین دستمزد ۹۹ را برید

بازاری: شیوع ویروس كرونا برگزاری جلسات كمیته دستمزد شورای عالی كار جهت تعیین حداقل دستمزد سال 99 حقوق بگیران تامین اجتماعی را نیز تحت تاثیر قرار داده و نخستین جلسه مقرر است امروز برگزارشود.به گزارش بازاری به نقل از مهر، شیوع ویروس كرونا برگزاری جلسات كمیته دستمزد شورای عالی كار جهت تعیین حداقل دستمزد سال ۹۹ حقوق بگیران تامین اجتماعی را نیز تحت تأثیر قرار داده است و مقرر است نخستین جلسه این كمیته امروز اجرا شود. این در حالیست كه طبق روال سالهای گذشته، در این ایام باید جلسات مختلفی برگزار شده بود و بخش عمده رایزنی ها به انجام رسیده بود اما امسال به سبب شیوع كرونا، جلسات به دفعات كنسل شد.
اما آنگونه كه خبرنگار مهر كسب اطلاع كرده، جلسه شورای عالی كار برای تعیین حداقل دستمزد كارگران مركب از سه گروه شامل نمایندگان تشكل های كارگری، تشكل های كارفرمایی و ۵ نماینده دولت به ریاست وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در سال ۹۹، امروز ۲۶ اسفند ماه ساعت ۱۵ انجام خواهد شد.
آنطور كه فرامرز توفیقی نماینده كارگران در جلسه تخصصی كمیته دستمزد به خبرنگار مهر گفت، با توجه به این كه جلسه امروز نخستین جلسه در مورد تعیین میزان مزد است، معین نمی باشد نتیجه جلسه چه زمانی اعلام گردد، اگر قرار بر تعیین تكلیف نهایی اعداد و ارقام باشد، به احتمال زیاد جلسه تا پاسی از شب به طول خواهد كشید.
البته جلسه مربوط به تعیین میانگین هزینه ماهانه سبد معیشت خانوار كارگری با ظرفیت ۳.۳ نفر در كشور چندی قبل برگزار كه در نهایت رقم ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان برای خانوار كارگری در سال ۹۹ تأیید شد. این رقم برای تعیین حداقل مزد سال آینده به شورای عالی كار كه مبنای بند ۲ ماده ۴۱ قانون كار است پیشنهاد می شود.
گفتنی است؛ حدود ۱۳ میلیون كارگر بیمه شده اصلی تامین اجتماعی در كشور وجود دارند كه حدود ۸۰ درصد آنها حول و حوش حداقل حقوق مزد دریافت می كنند كه حداقل مزد اعمال شده امسال یك میلیون و ۵۶۰ هزار تومان است.


منبع:

1398/12/26
14:23:59
5.0 / 5
3674
تگهای خبر: تخصص , حقوق , دستمزد , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا