سخنگوی گمرك اعلام كرد:

كشف ۵۴ هزار میلیارد ریال كالای قاچاق در سال ۹۸

كشف ۵۴ هزار میلیارد ریال كالای قاچاق در سال ۹۸

به گزارش بازاری سخنگوی گمرك ایران اظهار داشت: درسال ۹۸ حدود ۵۴ هزار میلیارد ریال كالای قاچاق در گمركات كشور كشف و یا تعیین ارزش و رسیدگی شده است.


به گزارش بازاری به نقل از مهر، سیدروح اله لطیفی، سخنگوی گمرك ایران، تصریح كرد: بیشتر از ۲۴ هزار و ۱۸۸ پرونده در مورد قاچاق كالا در سال ۹۸ در گمركات اجرایی كشور، تشكیل شده به ارزش ۵۳ هزار و ۹۳۸ میلیارد و ۱۶۸ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۲۲۸ ریال كه از این میزان ۳۰ هزار و ۷۳۵ میلیارد و ۳۷۸ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۴۲۱ ریال كاشف گمرك بوده و در مورد مابقی پرونده ها، سایر سازمان های كاشف بخصوص نیروی انتظامی دخالت داشته اند و گمرك در جهت ماده ۴۷ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز و حسب دستور مراجع رسیدگی كننده، وظیفه تعیین ارزش و انطباق با اسناد مثبته گمركی را بر عهده داشته است. در بررسی بعمل آمده شاهد رشد ۲۷۶ درصدی میزان كشفیات گمرك نسبت به سال ۹۷ بودیم كه علاوه بر هوشیاری پرسنل، تجهیز گمركات به ایكس ری هم سهم به سزایی در این میزان رشد كشفیات را ایفا می كند. لطیفی در ادامه اضافه كرد: بیشتر كشفیات ورودی، موتورهای پیستونی، برنج، لوازم یدكی، میوه و.. بوده است و در كشفیات خروجی هم عمدتاً فراورده های نفتی و سوخت را در بر می گیرد.
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرك خاطرنشان كرد: نزدیك به ۶۰ درصد كل كشفیات كالای قاچاق در گمركات توسط تیم های كنترلی گمرك صورت گرفته و مابقی با همكاری دستگاه های نظارتی دیگر و پرسنل گمرك كشف شده است. وی در مورد كشف قاچاق انسان در گمرك اظهار داشت: با دقت و كنترل دقیق محموله ها توسط ابزارهای در اختیار گمرك، همچون ایكس ری، كنترل پلمب ها و تغییرات در كالا، ۹۹۲ نفر كه قصد خروج غیرقانونی از كشور را داشتند پارسال شناسایی و در اختیار مقامات قضائی قرار گرفتند. سخنگوی گمرك در انتها اضافه كرد: بیشترین اتباع كشف شده در قاچاق انسان در سال ۹۸ مربوط به اتباع افغانستان، پاكستان، ایران، سوریه، جمهوری آذربایجان، مصر، عراق، بنگلادش، ازبكستان، تاجیكستان، گینه، سریلانكا، سودان، سومالی، هند و گرجستان هستند كه از این میان اتباع افغان بیشتر از ۵۱ درصد كشفیات را به خود اختصاص داده اند. در سال ۹۷ میزان كشفیات قاچاق انسان ۴۸۵ مورد بوده كه با كشف ۹۹۲ مورد در سال ۹۸ شاهد رشد ۱۰۵ درصدی كشف قاچاق انسان توسط گمرك بوده ایم.

1399/01/06
21:13:25
5.0 / 5
3376
تگهای خبر: ابزار , سازمان , طلا , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا