رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

پنج شنبه جلسه ای برای احقاق حقوق فرهنگیان تشكیل خواهد شد

پنج شنبه جلسه ای برای احقاق حقوق فرهنگیان تشكیل خواهد شد

به گزارش بازاری رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: از كانون های فرهنگی دعوت می شود كه برای روز پنج شنبه از ساعت 4 در جلسه ای كه با حضور مسئولین سازمان استخدامی و وزارت آموزش و پرورش ترتیب خواهیم داد شركت نمایند.


به گزارش بازاری به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت در لایو اینستاگرام خود، با اشاره به تدریس خود در زمان جوانی اظهار داشت: من پس از پیروزی انقلاب اسلامی كارم را به صورت حق التدریس آغاز كردم، سپس مدیر دبیرستان آزادگان شدم. پس از آن هم مدتی رئیس آموزش و پرورش در شهر خودم بودم. در تمامی این مراحل تدریس نیز انجام می دادم. چهار دوره نیز در مجلس نماینده بودم كه در هر چهار دوره رئیس جامعه فرهنگیان مجلس بودم. وی ادامه داد: بدین سبب بنده فرهنگیان را درك می كنم حتی پس از آن هم پیگیری كار آموزشی در دانشگاه بودم كه هم اكنون نیز این كار انجام می شود. پس من از جنس فرهنگیان هستم و به هیچ وجه تمایل ندارم كه در حق آنها اجحافی صورت گیرد. محمد باقر نوبخت اظهار داشت: سوالات و نظراتی كه در صفحه اینستاگرامی بنده از طرف فرهنگیان عزیز عنوان شد غالباً مبتنی بر دو مطالبه بود. مطالبه اول اینكه تبعیض بین فرهنگیان و سایر كاركنان دولت باید از بین برود. دیگری اینكه می بایست در پرداختی ها عدالت وجود داشته باشد. وی افزود: بنده نیز این را قبول دارم و اگر جایی اثبات شود كه در حق معلمان و فرهنگیان تبعیض شده و عدالتی برقرار نشده هر تصمیمی كه در این زمینه گرفته شده باشد، تغییر خواهیم یافت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: البته یك مطالبه هم از جانب ما وجود دارد و آن اینكه انصاف را برقرار كنید. ما با عدد و رقم نشان خواهیم داد كه آیا در بخورد با فرهنگیان، تبعیضی قائل شدیم و بی عدالتی كردیم یا بالعكس. محمد باقر نوبخت، اظهار داشت: متوسط حقوق همكاران من در كادر آموزشی در سال ۹۲ حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود. این عدد در سال ۱۳۹۸ به ۴ میلیون و ۳۰۰ تومان و در سال ۹۹ به ۵ میلیون و ۸۰۰ تومان رسید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: متوسط حقوقی كه هم اكنون همكاران فرهنگی ما دریافت می كنند، همسان با متوسط حقوق كاركنان دولت و حتی اندكی نیز می تواند بیشتر از آن باشد. وی درباره رتبه بندی اظهار داشت: موضوع دیگر رتبه بندی فرهنگیان است با توجه به این كه متولی آن سازمان استخدامی كشور و مجری هم آن هم وزارت آموزش و پرورش است اما بنده با پرس و جویی كه از این دو سازمان انجام دادم، هردو معتقد بودند كه ما رتبه بندی فرهنگیان را در سال ۹۸ انجام داده ایم. سازمان برنامه ۲۰۰۰ میلیارد تومان پول برای این كار تخصیص داد و تنها وظیفه پشتیبانی مالی دارد. اما اگر استدلال آنها نادرست است حتما دنبال كنید و من هم پیگیری می كنم.از كانون ها و تشكل های فرهنگی، برای دفاع از حق خود در جلسه پنج شنبه دعوت می شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه، با اشاره به تشكیل جلسه ای با حضور نمایندگان معلمان برای مشخص شدن ابهامات، اشاره كرد: بنده از كانون ها و تشكل های فرهنگی كه حرفی دراین زمینه دارند دعوت می كنم كه برای روز پنج شنبه از ساعت ۴ در جلسه ای كه با حضور دست اندركاران سازمان استخدامی و وزارت آموزش و پرورش ترتیب خواهیم داد شركت نمایند و با سند از حق خودشان دفاع كنند. ما هم قضاوت خواهیم كرد واگر اثبات شود كه ما قانون را رعایت نكردیم حتما آنرا انجام می دهیم اما اگر انصاف حكم كند كه حق با آنها بود نیز باید بپذیریم. وی با اشاره به بودجه تخصیص داده شده برای فرهنگیان در سال ۹۹ اظهار داشت: رتبه بندی برای سال ۹۹ هم اجرا می شود. در سال ۹۹ برای افزایش حقوق فرهنگیان ۷ هزار میلیارد پول تخصیص دادیم و این كار ادامه خواهد یافت. برمبنای گفته مسئولین مربوطه از مهر ۹۸ تا اسفند ۹۸ رتبه بندی اجرا شده و از فروردین به بعد هم انجام می شود.منبع:

1399/01/26
23:27:02
5.0 / 5
3068
تگهای خبر: آموزش , بودجه , پول , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا