سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت:

امكان رای گیری الكترونیك در مجامع عمومی فراهم می شود

امكان رای گیری الكترونیك در مجامع عمومی فراهم می شود

به گزارش بازاری سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت، با اعلان اینكه بازار سرمایه در حال یك پوست اندازی بزرگ است، اظهار داشت: سازمان بورس در حال تدارك برای فراهم كردن رای الكترونیكی در مجامع عمومی است.


به گزارش بازاری به نقل از مهر، حسین فهیمی، سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت امروز در نشست خبری این ستاد اظهار داشت: سوال رایج آن است که به جهت اینکه سهام عدالت آزاد شود یا آنرا بفروشیم، باید چه کاری انجام دهیم؛ جواب این است که هیچ کار؛ اما باید توجه داشت که طیف گسترده ای از کار در سازمان بورس است که ما باید آنرا انجام بدهیم که در دو سال قبل بعضی از آنها انجام شده و در دوماه گذشته این اقدامات تشدید که ما بتوانیم این کارها را انجام دهیم.برای فروش و نگهداری سهام عدالت نیازی به کد بورسی نیستفهیمی گفت: بدین سبب مشمولان برای اعمال حقوقشان اگر می خواهند سهام خودرا بفروشند، در خانه خودشان می توانند کار را پیش ببرند تا بدون نیاز به جابجایی این خدماترا دریافت کنند؛ اما قصد خرید دارد و می خواهند به دارایی شان اضافه کنند، می توانند کد بورسی بگیرند و این کار را انجام دهند؛ بدین سبب اگر قصد فروش یا نگهداری سهام را دارند، نیاز نیست کاری انجام دهند. وی ادامه داد: این افراد تنها باید به سامانه مراجعه کنند و اگر چنانچه قصد تملک مستقیم دارایی ها را دارند اعلام کنند و اگر این قصد را ندارند، شماره موبایلی که به نام خودشان است را اعلام کنند تا ما بتوانیم اقدامات مورد نیاز را اطلاع رسانی نماییم. ستاد راهبردی آزاد سازی سهام عدالت اظهار داشت: از نزدیک به ۵۰ میلیون نفر از اسامی سهامداران که در اختیار ما قرار گرفت و از این بین برای ۳۵ میلیون نفر که مشخصات هویتی و شماره شبا مورد تایید ارائه کردند کد بورسی هم صادر کرده بوریم؛ اما در آن دارایی نیست و این دارایی زمانی اضافه می شود که افراد قصد آزادسازی مستقیم داشته باشند.بازار سرمایه در حال یک پوست اندازی بزرگ استفهیمی اضافه کرد: حجم گسترده سهام عدالت فرصتی تاریخی برای بازار سرمایه است و زیر ساخت موجود و کسب و کارهای حوزه سرمایه را متحول خواهدنمود. وی اظهار داشت: بازار سرمایه در حال یک پوست اندازی بزرگ است و برای اقدامات لازم برای آزاد سازی سهام عدالت، دو جلسه برگزار شده که در آن تصمیمات مناسبی گرفته شده و مفاد مورد نیاز آن ابلاغ خواهد گردید. فهیمی افزود: یکی از اقداماتی که متحول خواهد شد و تنها تایید هیئت وزیران را برای نهایی شدن نیاز دارد، نحوه اجراز هویت است. این مورد تنها برای این است که قصد خرید دارند نه کسانی که قصد فروش یا نگهداری را دارند. سخنگوی ستاد راهبردی آزاد سازی سهام عدالت درباره افزایش بستر صدور کد بورسی اظهار داشت: ما مراکز سجام را به ۲۰۰۰ مرکز گسترش دادیم؛ بدین سبب جدیداً صفوفی در بانک ها و دفاترپیشخوان نداشتیم. وی ادامه داد: علاوه بر این، احراز هویت الکترونیکی هم اضافه خواهد شد. فهیمی بار دیگر اشاره کرد: تمام اینها برای آن دسته از مشمولینی است که قصد خرید دارند و کسانی که می خواهند بفروشند و یا نگهداری کنند، فعلاً صبر کنند؛ چونکه برای آنها خبرهای خوبی داریم که ساز و کار ساده تر خواهد بود. سخنگوی ستاد راهبردی آزاد سازی سهام عدالت درباره اقدام جدید دیگر سازمان بورس نیز اظهار داشت: نحوه سفارش گیری و خرید و فروش حضور در مجامع، اعمال حقوق مالکانه، رای گیری ها در شرف یک پوست اندازی بزرگی است که دیگر بازیگران بورس هم از این استفاده می کنند. فراهم کردن امکان رای الکترونیکی در مجامع عمومی
فهیمی در پاسخ به این پرسش که نظارت بر شرکتهای سرمایه گذاری استانی به عهده چه کسانی است، اظهار داشت: انتخاب مدیر شرکت سرمایه گذاری استانی با سرمایه گذاران سهام عدالت است و این مدیران نه از دولت و نه از بورس و اوراق بهادار اتتخاب می شوند.
وی افزود: سازمان بورس در حال تدارک برای فراهم کردن رای الکترونیکی در مجامع عمومی است.


منبع:

1399/02/22
17:19:54
5.0 / 5
2572
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا