در اطلاعیه ای اعلام شد؛

آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۸صادركنندگان از اول خرداد

آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۸صادركنندگان از اول خرداد

بازاری: بنا بر پیگیری های به عمل آمده از طرف كنفدراسیون صادرات ایران از بانك مركزی و سازمان امور مالیاتی، این سازمان استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات سال98 را از شروع خرداماه آغاز می كند.


به گزارش بازاری به نقل از کنفدراسیون صادرات ایران، بنا بر پیگیری های به عمل آمده از طرف کنفدراسیون صادرات ایران از بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی، سازمان امور مالیاتی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات سال ۹۸ را از شروع خرداماه آغاز خواهدنمود.

متن کامل اطلاعیه کنفدراسیون صادرات ایران به شرح زیر است: قابل توجه صادرکنندگان محترم بنا بر پیگیری های به عمل آمده از طرف کنفدراسیون صادرات ایران با بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی جهت استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در سال ۹۸، به استحضار می رساند:
بعد از ابلاغ شرایط رفع تعهد ارزی صادرات در سال ۹۸ از طرف بانک مرکزی، گزارش آخرین وضعیت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان تا اختتام فصل سوم سال ۹۸( ۳۰ آذرماه) از طرف این بانک به سازمان امور مالیاتی، ارسال شده است.

بر این اساس، عملیات استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان، از اول خردادماه ۹۹ از طرف ادارات مالیاتی سراسر کشور آغاز خواهد شد. در این اطلاعیه آمده است: آن دسته از صادر کنندگانی که حداقل هفتاد درصد (۷۰%) از مجموع ارزش ارزی کالاهای صادراتی خود ( به استثنای صادرات محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی) در سال ۱۳۹۸ را به روش های اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده باشند، صد در صد (۱۰۰%) اعتبار مالیات بر ارزش افزوده قابل قبول سهم کالاهای صادراتی را مسترد خواهند نمود و همین طور کل درآمد ناشی از صادرات آنها نیز با رعایت قوانین موضوعه، از معافیت مالیاتی برخوردار خواهد بود.

کلیه صادرکنندگان فرصت دارند تا اختتام تیرماه سال جاری نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۸ خود اقدام نمایند. در صورت عدم رفع کامل تعهد ارزی تا مهلت مذکور، متناسب با میزان بازگشت ارز، مشمول معافیت مالیاتی و استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده خواهند بود.


منبع:

1399/02/27
15:17:39
5.0 / 5
2560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا