در گزارش بازاری مطرح شد

سازمان خصوصی سازی مقصر جاماندن 1 و نه دهم میلیون سهامدار عدالت است

سازمان خصوصی سازی مقصر جاماندن 1 و نه دهم میلیون سهامدار عدالت است

به گزارش بازاری سرپرست كانون شركت های سرمایه گذاری سهام عدالت با اشاره به اینكه سازمان خصوصی سازی مقصر جاماندن ۱.۹ میلیون نفر است، اظهار داشت: مدارك را برای اقدام قضایی ضد سازمان خصوصی سازی جمع آوری می نماییم.محمد خزایی، سرپرست کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سؤال که علت جاماندن ۱.۸ میلیون نفر از سهامداران عدالت چیست، اظهار داشت: آخرین بک آپ شرکت های تعاونی که بعد از ثبت نام آخرین مشمولین در حدود سال ۹۱ تکمیل شد، همین الآن هم موجود است و اگر کسی بخواهد می تواند کلیه بک آپ ها را مشاهده کند که چه زمانی این اطلاعات برای سازمان خصوصی سازی ارسال شده است. همینطور بنا بر این اطلاعات مشخص است که از یک خانواده ۵ نفره بعنوان مثال دو نفری که در سازمان کد ملی شأن ثبت نشده، چه زمانی ثبت نام کرده اند و چه زمان اطلاعات آنها ارسال شده است.
وی افزود: درباره اختلافی که در آمار بین شرکت های تعاونی و سازمان خصوصی سازی به وجود آمده مقصر اصلی، سازمان خصوصی سازی است که اطلاعات را دریافت نکرده و یا بد دریافت کرده است.
برای برخی سود سهام عدالت واریز شده اما سهامدار سهام عدالت نیستند!
خزایی اظهار داشت: افرادی وجود دارند که در شرکت های تعاونی ثبت نام شدند، برگه سهام دارند و یک مرحله هم برای آنها توسط سازمان خصوصی سازی سود واریز شده است ولی هم اکنون نام و اطلاعات آنها در سامانه سازمان خصوصی سازی ثبت نشده است؛ این موارد به وضوح تقصیر سازمان خصوصی سازی است.
وی افزود: بعنوان یک نمونه دیگر، مستنداتی قانونی وجود دارد که برای شخص، برگه رسید بانکی صادر شده و او پولش را هم از بانک گرفته است اما سهام دار نیست. موارد این چنینی زیاد است.
سرپرست کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت اضافه کرد: در مواردی فرد مورد نظر در افزایش سرمایه ای که هر سال اتفاق می افتد هم مشارکت می کرده و نامش هم در شرکت ها ثبت شده است.
خزایی اضافه کرد: نزدیک به حدود ۱.۹ هزار نفر مغایرت وجود دارد که در حال جمع آوری مستندات مربوط به این ۱.۹ میلیون نفر از استان ها هستیم.
علیه سازمان خصوصی سازی اقدام قضائی خواهیم کرد
وی با انتقاد از اظهارات معاون سازمان خصوصی سازی، اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی تقصیر را گردن تعاونی ها می اندازد اما قانونا، هر فرد پس از پذیرش اولیه وقتی برگه سازمان چاپ شده و بر روی آن مهر تعاونی درج می شود، سهامدار است.
وی در انتها تصریح کرد: متأسفانه سازمان خصوصی سازی زیر بار این مورد نمی رود ما هم هر تلاشی که کردیم نتوانستیم کاری انجام دهیم و هم اکنون مدارک را برای اقدام قضائی ضد سازمان خصوصی سازی جمع آوری کرده ایم و در این حوزه مدرک به اندازه کافی وجود دارد.
1399/03/19
23:16:30
5.0 / 5
2396
تگهای خبر: آمار , بانك , پول , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا