كانی های غیرفلزی، دارای بیشترین سهم از واحدهای فعال صنعتی

كانی های غیرفلزی، دارای بیشترین سهم از واحدهای فعال صنعتی

تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه تا آخر سال گذشته مجموعا 72 هزار و 251 واحد فعال با اشتغال دو میلیون و 429 هزار و 816 نفر در گروه های مختلف صنعتی و معدنی در كشور فعالیت می نمایند كه بیشترین تعداد این واحدها در گروه محصولات كانی های غیرفلزی فعالیت می نمایند...


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار بیشترین واحدهای فعال در گروه کانی های غیرفلزی است که ۱۵ هزار و ۸۲۲ واحد در آن وجود دارد. همین طور گروه محصولات غذایی و آشامیدنی و گروه محصولات از لاستیک و پلاستیک با فعالیت ۸۶۸۲ و ۷۵۲۴ واحد در رده دوم و سوم قرار می گیرند.
گروه هایی که کمترین واحد فعال را دارند نیز شامل جمع آوری، تصفیه و توزیع آب با سه واحد، تولید انرژی با ۱۲ واحد و فاضلاب، دفع زباله، بهداشت محیط و سایر کارهای مشابه با ۱۶ واحد است که به ترتیب ۱۱۴، ۱۶۲ و ۳۷۱ نفر در آنها شاغل هستند و پایین ترین میزان اشتغال را در بخش های مختلف دارند.
کدام بخش ها بیشترین اشتغال را دارد؟
در این میان گروه کانی های غیر فلزی بیشترین اشتغال را نیز به خود اختصاص داده، بطوریکه ۳۸۲ هزار و ۸۳۷ نفر در این بخش فعالیت می نمایند. گروه محصولات غذایی و آشامیدنی و گروه ساخت مواد و محصولات شیمیایی نیز با اشتغال ۳۶۲ هزار و ۲۲۳ و ۲۰۰ هزار و ۳۵۸ شاغل هم در رتبه دوم و سوم قرار دارند.
کدام استانها بیشترین واحد فعال را دارند؟
تهران، اصفهان و خراسان رضوی تا آخر سال گذشته به ترتیب ۹۷۸۵، ۸۵۸۵، ۵۲۹۴ واحد فعال داشتند که بیشترین تعداد واحد در میان استانها است و اشتغال این استانها در واحدهای فعال صنعتی و معدنی نیز به ترتیب ۴۰۲ هزار و ۹۱۵، ۲۶۲ هزار و ۴۹۸ و ۱۹۳ هزار و ۲۹۰ نفر است.
همین طور منطقه آزاد کیش با دو واحد فعال، منطقه آزاد چابهار با ۷۳ واحد و منطقه آزاد ماکو با ۸۴ واحد کمترین واحد فعال را در میان استانها دارند که به ترتیب ۷۰، ۱۴۱۶ و ۲۳۳۰ نفر در آنها مشغول هستند.1399/04/15
17:28:39
5.0 / 5
2726
تگهای خبر: آمار , تولید , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا