دبیر اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور:

بازار با كمبود نهاده مواجه است وزارت كشاورزی در صدور مجوز تاخیر می كند

بازار با كمبود نهاده مواجه است وزارت كشاورزی در صدور مجوز تاخیر می كند

دبیر اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور ایران اظهار داشت: بازار با كمبود نهاده های دامی مواجه می باشد و وزارت جهاد كشاورزی با تاخیر 20 روزه در صدور مجوز عرضه نهاده ها در بازار گاه نیاز بازار به تامین نهاده های دامی را تشدید می كند.به گزارش بازاری به نقل از اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا)، عباس حاجی زاده اظهار نمود: بروکراسی توزیع در وزارت جهاد کشاورزی عامل تشدید کمبود و گرانی نهاده های دام و طیور شده است.

وی با استقبال از مصوبه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در ایجاد امکان ترخیص اعتباری کالاهای رسوبی برای همه واردکنندگانی که در انتظار تامین ارز هستند، اضافه کرد: درحال حاضر بروکراسی توزیع در وزارت جهاد کشاورزی موجب رسوب کالا و کندی عرضه نهاده های دامی شده است.

وی افزود: متاسفانه برمبنای رویه های ابلاغی، هر واردکننده به جهت اینکه کالای خودرا اظهار و در سامانه بازارگاه عرضه نماید باید از معاونت امور تولیدی وزارت جهاد کشاورزی مجوز بگیرد که صدور این مجوز گاهی تا ۲۰ روز زمان می برد.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اشاره کرد: البته پس از آن که واردکنندگان مجوز اظهار و عرضه نهاده های دامی در سامانه بازارگاه را ستاندن کردند، مراجعه دارندگان حواله های خرید و حمل نهاده های دامی به سامانه بازارگاه گاهی بین چند روز تا چند هفته زمان می برد.

حاجی زاده با اشاره به کمبود نهاده های دام و طیور در بازار اشاره کرد: هم اکنون بازار به شدت با کمبود نهاده های دامی مواجه می باشد و هیچ دلیلی برای ایجاد این همه ایستگاه غیرضروری و مانع در راه عرضه نهاده های دامی وجود ندارد.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی اشاره کرد: وقتی کالا تحت کلید وزارت جهادکشاورزی و فقط به افراد معرفی شده توسط این وزارتخانه توزیع می شود این همه اتلاف زمان در روند توزیع نهاده های دامی نتیجه ای جز تحمیل هزینه های سنگین به اقتصاد کشور و کندی جریان عرضه نهاده های دامی که مواد اولیه برای صنایع دام و طیور است را به دنبال نخواهد داشت.1399/05/03
15:40:38
5.0 / 5
2198
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا