ماسك در اولویت بازرسی قرار گرفت

ماسك در اولویت بازرسی قرار گرفت

بر مبنای مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار ماسك و مواد اولیه تولید آن از جمله، ملت بلون و پارچه در صدر اولویت های بازرسی قرار گرفت.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، به تازگی جدال بر سر رعایت نرخ مصوب ماسک بالا گرفته و در حالیکه وزارت صنعت، معدن و تجارت داروخانه هایی را که ماسک را با قیمت بیشتر از ۱۵۰۰ تومان عرضه می کنند "متخلف" توصیف می کند، داروخانه ها می گویند تابحال هیچ ماسکی با نرخ مصوب دریافت نکرده اند و قیمت ماسک در داروخانه هم بیشتر از ۲۰۰۰ تومان است. البته وزارت صمت وعده داده که در فرایند سیستمی کردن تولید و توزیع ماسک، اگر تخلف هر یک از شبکه های تولید و توزیع احراز شود، سهمیه مواد اولیه آنها قطع می شود که این روند می تواند مانع از گران فروشی ماسک شود. در این میان نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک اعتقاد دارد بخشی از مواد اولیه عرضه شده از جانب وزارت صمت از کانال هایی وارد بازار می شود، اما وزارت صمت باید بتواند، قیمت فروش در واحدهایی که به آنها مواد اولیه عرضه می کند را کنترل کند.
همینطور طبق این مصوب ستاد تنظیم بازار، لیست سایر کالاهای اولویت دار برای بازرسی و نظارت در هفته پیش رو شامل فولاد همچون شمش، اسلب، میلگرد، تیرآهن و ورق، لوازم خانگی، لاستیک باری سبک و سنگین، کاغذ، مواد پتروشیمی گریدهای پرمصرف و کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی شامل جو، ذرت، برنج، روغن، دانه های روغنی و شکر است.
در این میان بازرسی از پارکینگ ها و محل های نگهداری خودرو ها هم همچون اولویت های دیگر بازرسی در نظر گرفته شده است.
منبع:

1399/05/05
14:30:38
5.0 / 5
2184
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا