سیمان پاكتی بالاتر از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان نخرید

سیمان پاكتی بالاتر از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان نخرید

سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اعلام نمود: نرخ فروش مصرف كننده برای هر پاكت سیمان خاكستری حداكثر 17 هزار و 500 تومان و برای هر تن سیمان فله 290 هزار تومان است. هرگونه فروش سیمان بالاتر از سقف قیمت تعیین شده توسط واحدهای تولیدی و توزیعی سیمان، تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد می شود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام نمود: پیرو تصمیمات جلسه ششم مردادماه سال جاری در مجلس شورای اسلامی و بمنظور تعیین قیمت فروش سیمان، امروز چهارشنبه مورخ ۸ مردادماه ۱۳۹۹ در نشستی مشترک با انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان مقرر شد که تحویل سیمان توسط واحدهای تولیدی منحصراً به عاملین توزیع رسمی و مطابق دستورالعمل مربوطه صورت گیرد.
در این نشست که با حضور تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و مدیران این سازمان و رئیس و چند تن از اعضای هیئت رییسه انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان برگزار شد، مقرر شد که مطابق توافق اعضای جلسه برای تامین به هنگام سیمان مورد نیاز انبوه سازان، پروژه های عمرانی و سایر مصارف عمده، واحدهای تولیدی به تحویل بار به قیمت مصوب درب کارخانه به انبوه سازان، پروژه های عمرانی و سایر مصارف عمده با معرفی نامه رسمی مکلف شوند.
همین طور انجمن مکلف شد که با هماهنگی اعضا بر عاملین فروش نظارت کند و با هماهنگی تولیدکنندگان در صورت مشاهده تخلف عاملان یا بعد از اعلام سازمان حمایت برای ابطال عاملیت اقدام نماید.
مقرر شد که سازمانهای صنعت، معدن و تجارت نیز نسبت به نظارت جدی به عاملین توزیع سیمان اقدام و متخلفان برای ابطال عاملیت فروش و قطع تحویل سیمان به سازمان حمایت و انجمن مربوطه معرفی شوند.
گفتنی است، سیمان مشمول اعلام موجودی و گردنگیر به ثبت در سامانه جامع انبار توسط کلیه واحدای تولیدی، توزیعی و خریداران عمده (انبوه سازان) بوده و این بنگاهها بایستی پروسه تولید، توزیع و انبارش انواع سیمان را بوسیله سامانه مذکور ثبت کنند.
باتوجه به مصوبات این جلسه، انجمن بر کلیه اعضای خود و هم چنین بوسیله اعضا بر کلیه نمایندگی ها نظارت جدی معمول خواهد داشت. ضمناً نرخ فروش مصرف کننده برای هر پاکت سیمان خاکستری حداکثر ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و برای هر تن سیمان فله ۲۹۰ هزار تومان تعیین شد. پس فروش بالاتر از نرخ ها مذکور برای خرده فروشی ها تخلف محسوب شده و با متخلفین علاوه بر اعمال قانون تعزیری بوسیله قطع سهمیه و ابطال مجوز نمایندگی برخورد می شود.1399/05/09
11:36:53
5.0 / 5
1859
تگهای خبر: تولید , خرید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا