برگزاری ۵۰ جلسه سرمایه گذاری در نخستین روز اینوتكس

برگزاری ۵۰ جلسه سرمایه گذاری در نخستین روز اینوتكس

به گزارش بازاری دبیر نهمین دوره نمایشگاه اینوتكس ۲۰۲۰ با تاكید بر اینكه در این دوره از نمایشگاه كه به علت انتشار كرونا به صورت مجازی برگزار شده، ۱۲ بخش جانبی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: مرحله نهایی رویداد ˮاینوتكیچˮ كه از آذرماه سال قبل در ۶ استان آغاز شد، در روز چهارم این رویداد برگزار می شود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، سجاد عباسی امروز در نهمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری که به صورت مجازی در پارک فناوری پردیس برگزار شد، اظهار داشت: سال جاری شیوع ویروس کرونا که منجر به تعطیلی بازی های المپیک ۲۰۲۰ و نمایشگاه وب و موبایل شد، ما را بر آن داشت که راه و شیوه جدیدی را برای برگزاری این دوره از نمایشگاه پیاده نماییم و هر آنچه که در یک نمایشگاه داریم، در نمایشگاه مجازی در دسترس مخاطبان قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه برای ایجاد یک اکوسیستم پایدار و موفق، مهم تر از همه ایجاد تفکر کارآفرینی در ذهن جوانان منطقه است، اظهار نمود: ۱۲ جزء مختلف در اکوسیستم کارآفرینی ایران دیده شده است که نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۰، پارک‎ های علم و فناوری، منتورها و کارآفرینان از اجزای این اکوسیستم به شمار می روند که در خلال این نمایشگاه زیر یک سقف قرار می گیرند.
عباسی افزود: نمایشگاه اینوتکس به جهت اینکه به بتواند کارآفرینان، سرمایه گذاران را زیر یک سقف قرار دهد، هر سال رویدادهای مختلفی را در کنار نمایشگاه اصلی برگزار می نماید، سال جاری هم ۱۲ رویداد مختلف برای آن پیشبینی شده است.
وی "استیج اینوتکس" را یکی از بخش های نمایشگاه سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: با این تفاوت که سال جاری در این بخش سخنرانان بین المللی به صورت مجازی حضور دارند و انتقال محتوا هم از راه سخنرانی، پنل، مناظره و حتی با کمک هنر از راه عرضه تئاتر شورایی صورت خواهد گرفت.
دبیر نهمین اینوتکس با اعلان اینکه "کافه سرمایه" از دیگر بخش های این رویداد فناورانه است، افزود: کافه سرمایه که محل ارتباط استارتاپ ها با سرمایه گذاران است، یکی از بخش های شلوغ نمایشگاه است و سال جاری هم در این بخش ۳۵۰ جلسه برنامه ریزی شده و در نخستین روز از برگزاری آن، ۵۰ جلسه در حال برگزاری است.
عباسی خاطرنشان کرد: "پاویون منتور" از دیگر بخش های نمایشگاه اینوتکس سال جاری است که در آن از مشاوران دعوت شده است. سال جاری ۳۰۰ ظرفیت مشاوره دیده شده است که تا الان ۶۰ مورد آن رزرو شده است.
دبیر اینوتکس ۲۰۲۰ با اعلان اینکه "اینوتکیچ" از بخش های رقابتی استارتاپی این رویداد است، اظهار داشت: از آذرماه سال قبل این رقابت‎ ها در ۶ استان شروع شده و در روز چهارم این دوره از نمایشگاه، مرحله نهایی و نیمه نهایی این رویداد برگزار می شود.
به قول وی در این بخش، برنامه ویژه برای استارتاپ ها دیده شده است.
عباسی اضافه کرد: اینوتکس "کوآپ" یکی از بخش هایی است که استارتاپ ها با شرکت های بزرگ ارتباط خواهند داشت، ۶ جلسه تا کنون برای ارتباط استارتاپ ها با شرکت های بزرگ برنامه ریزی شده است.
وی یکی از بخش های شلوغ این نمایشگاه را "اینو جوان" عنوان نمود و اظهار داشت: در این بخش برای جوانان در کنار بازی، کارگاه های آموزشی مختلف برگزار می گردد که کارگاه تفکر خلاق در کنار بازی و ارائه محتوا به شیوه انیمیشن برگزار می شود.
سجادی بخش "تجربه فناوری" را از دیگر بخش های جنبی اینوتکس ۲۰۲۰ نام برد که در این بخش تلاش شده تجربه های فناوری در غرفه ها توسط افراد لمس شود و بتوانند با آن کار انجام دهند، اما سال جاری با عنایت به مجازی بودن نمایشگاه تلاش شد با تهیه مستنداتی این امر محقق شود.
به قول وی، در این حوزه حدود ۳۰ مستند در بخش تجربه فناوری اینوتکس عرضه می شود.
دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ راه اندازی شبکه سازی اپلیکیشن "اینوتکس" را از بخش های جدید این دوره از نمایشگاه برشمرد و اظهار داشت: در این بخش بر مبنای علاقه فرد با کاربران می توانند گفتگو کنند و بر مبنای هوش مصنوعی اپلیکیشن می توانند با غرفه داران گفتگو و بازدید از غرفه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه سال جاری با همکاری ۲۰۰ نفر از بخش خصوصی بر پا شده است و دبیرخانه نمایشگاه فقط همکاری بین بخش خصوصی را هماهنگ کرده است. رویداد اینوتکس جزو برنامه های کلان پارک فناری پردیس در زیست بوم فناوری کشور برنامه ریزی شده است.
منبع:

1399/05/23
11:40:28
5.0 / 5
2201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا