در گفت وگو با بازاری اعلام شد

شیرینی و شكلات گران نمیشود

شیرینی و شكلات گران نمیشود

بازاری: رئیس انجمن صنفی صنایع بیسكویت، شیرینی و شكلات با اعلان اینكه این محصولات اولویت شماره چهار و پنج مردم است و هم اكنون تقاضای شیرینی و شكلات كمتر از عرضه آنها است، اظهار داشت كه قیمت این محصولات گران نمیشود، چونكه ممكنست بازهم تقاضا كمتر شود.


جمشید مغازه ای در گفت گو با ایسنا، از افت ۲۰ تا ۳۰ درصدی صادرات شیرینی و شکلات نسبت به سال های قبل به دنبال شیوع کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: در طول این مدت خیلی از کشورهای همسایه تمایل چندانی به خرید محصولات شیرینی و شکلات نداشتند و بنا بر این اگر مرزها هم بسته نمی شد باز هم صادرات این محصولات کاهش می یافت. در این شرایط هم اکنون عرضه شیرینی و شکلات در بازار داخل بیش از تقاضا است.

وی با اعلان اینکه شیرینی و شکلات جزو کالاهای اساسی مردم نیست و به نسبت قدرت خرید در فهرست خرید آنها قرار می گیرد، اشاره کرد: در شرایط کنونی اقتصاد کشور این محصولات جزو اولویت چهارم یا پنجم مردم است؛ بدین سبب هم اکنون تغییرات قیمت شیرینی و شکلات چندان ملاک نیست، تقاضا کمتر از عرضه است و قیمت این محصولات گران نمی شود؛ چونکه ممکنست بازهم تقاضا کمتر شود، اما باید در نظر داشت که به علت افزایش قیمت مواد اولیه قیمت تمام شده هم بیشتر شده است.

مغازه ای با اشاره به تامین برخی مواد اولیه محصولات شیرینی و شکلات همچون شکر و آرد و روغن در بازار داخلی، اظهار داشت: سایر مشتقات مورد استفاده در محصولات شیرینی و شکلات از خارج تامین می شود که در چند وقت گذشته ثبت سفارش آنها به علت کمبود ارز با مشکل روبه رو شده است.

محدودیت واردات از اروپا کیفیت شیرینی و شکلات را تغییر داده است

رئیس اتحادیه بیسکویت، شیرینی و شکلات درباره مشکلاتی که تحریم ها پیش پای این صنعت گذاشته است، اظهار نمود: به علت تحریم، واردات مواد اولیه و اسانس از اروپا متوقف شده و محصولاتی از کشورهای جنوب شرق آسیا همچون مالزی، اندونزی و چین جایگزین شده که کیفیتی بمراتب پایین تر دارند و بنا بر این در مجموع کیفت محصولات شیرینی و شکلات نیز دستخوش تغییر شده است.

او با تاکید بر اینکه قدرت خرید مردم مهمترین عامل در بازگشت بازار به شرایط قبل است، اشاره کرد: تنها در صورتی مردم نسبت به خرید محصولات شیرینی و شکلات تمایل بیشتری پیدا می کنند که درآمد زندگی آنها کفاف مخارجشان را بدهد؛ در غیر این صورت تنها راهکار حفظ وضعیت تولید شیرینی و شکلات، صادرات است که هم اکنون با مشکلات تحریم و کمبود تامین مواد اولیه با کیفیت مواجه می باشد.

او با اعلان اینکه در یک سال قبل بعضی از واحدهای تولیدی شیرینی و شکلات نیروی انسانی حود را تعدیل کرده اند، اظهار داشت: اگر بازار با همین روند ادامه داشته باشد باز هم احتمال تعدیل نیروی انسانی در واحدهای شیرینی و شکلات وجود دارد.




منبع:

1399/05/24
22:21:20
5.0 / 5
1785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا