اعلام رقم تسهیلات اعطایی به صادركنندگان

اعلام رقم تسهیلات اعطایی به صادركنندگان

رئیس سازمان توسعه تجارت می گوید بیش از 60 درصد از ظرفیت تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به صادركنندگان اختصاص یافته است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، در شرایطی که با دیر ابلاغ شدن بسته پشتیبانی از صادرات در سال ۱۳۹۸، بخش قابل توجهی از تسهیلات در نظر گرفته شده در این بسته عملا به دست صادرکنندگان نرسید، در امسال، اجرای این بسته در ماه های ابتدایی سال جاری توانسته قسمتی از منابع مورد نیاز صادرکنندگان را در اختیار آنها قرار دهد.
برمبنای آمار جدیدی که از طرف رئیس سازمان توسعه تجارت پخش شده، امسال بیش از ۶۰ درصد از ظرفیت تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به صادرکنندگان اختصاص یافته است.
برمبنای اعلام حمید زادبوم، در بسته حمایت صادرکنندگان سال جاری ۲۴۴۰ میلیارد تومان تسهیلات ریالی بوسیله این صندوق به صادرکنندگان غیرنفتی تخصیص یافته است.
وی همینطور گفته است که بانکهای عامل موظف می باشند همین میزان تسهیلات را از منابع داخلی خود به تسهیلات سرمایه در گردش صادرات اختصاص دهند که در این صورت، بانکهای عامل ظرفیت پرداخت ۱۵۶۰ میلیارد تومان تسهیلات را هم اکنون دارند.
زادبوم توسعه‌ی دامنه‌ی بانکهای عامل پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش از محل منابع صندوق توسعه ملی و همین طور استفاده از ظرفیت کلیه بانک های دولتی و خصوصی در سال جهش تولید را خواهان شد.1399/05/27
10:15:54
5.0 / 5
1961
تگهای خبر: آمار , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا