وزارت اقتصاد تشریح كرد

فروش ۶۱ و سه دهم هزار میلیارد تومان اوراق بدهی طی چهارده مرحله

فروش ۶۱ و سه دهم هزار میلیارد تومان اوراق بدهی طی چهارده مرحله

بازاری: طی چهارده مرحله حراج اوراق بدهی دولت و پذیره نویسی اوراق تا اختتام هفته دوم شهریورماه 1399، در مجموع معادل63.3 هزار میلیارد تومان تأمین مالی صورت گرفته است.به گزارش بازاری به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، در ادامه اقدامات وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تامین مالی اقتصاد کشور با هدف کاهش تبعات تورمی، خزانه داری کل کشور طی ماه های اخیر نسبت به انتشار و عرضه اوراق بهادار دولتی با بهره گیری از روش های مختلف همچون برگزاری چهارده مرحله حراج اوراق بدهی میان بانک ها، مؤسسات اعتباری غیربانکی و نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه (از قبیل صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تامین مالی) و پذیره نویسی اوراق بوسیله کارگزاری بانک مرکزی و سیستم مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اقدام نموده است.
بر اساس این گزارش حسب تصمیمات اتخاذ شده در امتداد تامین مالی بهینه، در چهاردهمین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی که در تاریخ ۱۲. ۶. ۱۳۹۹ برگزار شد، بعد از ستاندن سفارش های خرید اوراق از متقاضیان مورد اشاره در سامانه های بازار بین بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مجموعاً مبلغ ۲.۱۳۲ هزار میلیارد تومان اوراق به شرح جدول شماره (۱) بفروش رسید.
این گزارش خاطر نشان می سازد، طی برگزاری سیزده مرحله قبلی حراج اوراق بدهی دولت و پذیره نویسی اوراق تا اختتام هفته اول شهریورماه ۱۳۹۹، در مجموع معادل ۵۹.۱۹۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی صورت گرفته بود که جزئیات آن در جدول شماره (۲) ارائه می شود:

گفتنی است، وزارت امور اقتصادی و دارایی (معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور) حسب وظایف قانونی و تخصصی خود با استناد به نتایج تحلیل جامع "روند تحولات متغیرهای اقتصادی"و "روند سنجه های پایداری بدهی های دولت در چارچوب سناریوهای مختلف" و متناسب با برآورد جریان ورودی و خروجی منابع عمومی و نیز با در نظر داشتن اولویت سازگاری سیاستی با چارچوب سیاست گذاری پولی هر هفته نسبت به برگزاری حراج اوراق بدهی و ارزیابی و پذیرش پیشنهادات خرید اقدام می نماید.
بدیهی است نتیجه رویکرد صدرالذکر حصول به اطمینان کامل از توانمندی دولت در بازپرداخت اصل و فرع تعهدات ناشی از انتشار اوراق مالی اسلامی در سررسید و در ادامه تعیین شاخصهای کلیدی در پذیرش پیشنهادات بوده و خواهد بود.1399/06/14
12:03:26
5.0 / 5
1612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا