مدیرعامل صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران اعلام كرد:

وجود 10 هزار واحد تولیدی راكد در شهرك های صنعتی

وجود 10 هزار واحد تولیدی راكد در شهرك های صنعتی

سمنان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران از وجود 10 هزار واحد تولیدی راكد در شهرك های صنعتی كشور اطلاع داد و اظهار داشت: هر ساله برخی از این واحدهای راكد به چرخه تولید برمی گردند.


محسن صالحی نیا در حاشیه افتتاح یک واحد صنعتی در سمنان در گفتگو با خبرنگاران از برنامه ریزی برای احیای 1500 واحد راکد کشور تا آخر سال جاری اطلاع داد و اظهار نمود: از آغاز سال جاری تابحال 670 واحد تولیدی راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور احیاء و به چرخه تولید برگشته اند.
وی با اشاره به غیرفعال بودن حدود 10 هزار واحد مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور اضافه کرد: حدود 21 درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور غیرفعال و راکد هستند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به برنامه های دولت برای فعال سازی این واحدها تصریح کرد: در گام اول امسال مقرر است که یک هزار و 500 واحد فعال سازی شوند که خوشبختانه در این زمان 670 واحد در سطح کشور فعال سازی شدند.
وی افزود: این واحدهای راکد به علل مختلفی غیرفعال شدند و برای فعال سازی آنها هم نیازمند اقدامات متفاوتی هستیم. خوشبختانه وزارت کشور در همین راستا همکاری خوبی با شرکت شهرک ها برای فعال سازی این واحدها دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از وجود 860شهرک و ناحیه صنعتی در سرتاسر کشور اطلاع داد و اظهار نمود: بیشتر از 46 هزار واحد تولیدی و صنعتی در این شهرک ها و نواحی مستقر هستند که زمینه کاری و محصولات تولیدی متنوعی دارند.
وی در پاسخ به پرسشی در مورد واحدهای راکد استان سمنان هم افزود: سال جاری و در نخستین گام برای فعال سازی 30 واحد تولیدی و صنعتی راکد استان سمنان برنامه ریزی شده که تابحال 13 واحد استان فعال سازی شدند.
وی از فراهم بودن شرایط برای بهبود تولید در این واحدها در کشور اطلاع داد و اظهار داشت: برخلاف گذشته که عمده مشکلات واحدها به بازار فروش و عرضه برمی گشت و عموما از ناحیه واردات متضرر شده بودند خوشبختانه هم اکنون همه واحدها در حوزه عرضه چه در بازار داخلی و چه در حوزه صادرات مشکل چندانی ندارند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون اقبال به تولیدات این واحدها چه در داخل و چه در بخش صادراتی، بالا است اضافه کرد: این مهم پیام خوب و روشنی برای تولیدگران و صنعتگران در سرتاسر کشور است.
صالحی نیا از بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان در نشست عصر امروز کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اطلاع داد و اظهار داشت: بعضی از واحدها در حوزه زیرساخت هایی نظیر آب و برق و یا تأمین سرمایه در گردش و... مشکل دارند که این موارد در کارگروه امروز بررسی و برای رفع آن چاره اندیشی خواهد شد.
وی از جمع بندی برخی مشکلات زیرساختی در حوزه شهرک ها و نواحی صنعتی استان سمنان اطلاع داد و وعده داد: این مشکلات را بررسی و برای رفع عمده آنها برنامه ریزی شود.1399/06/25
12:43:09
5.0 / 5
1867
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا