مطالبات گندمكاران مناطق سردسیر پرداخت نشد

مطالبات گندمكاران مناطق سردسیر پرداخت نشد

به گزارش بازاری رئیس نظام صنفی كشاورزی اظهار داشت: آن دسته از گندمكاران مناطق سردسیر یعنی مناطق غرب و شمال غرب كشور كه گندم هایشان را اواخر مرداد تحویل دولت داده اند، هنوز یك ریال هم دریافت نكرده اند و لازم است دولت هرچه سریعتر مطالباتشان را پرداخت كنند.محمد شفیع ملک زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه قرار بود سال جاری دولت پس از خرید گندم حداکثر تا یک هفته پول گندمکاران را به حسابشان واریز کند، اظهار داشت: در تیرماه شرایط خوب بود و پول خرید گندم نهایتا تا یک هفته به حساب گندمکاران واریز می شد اما آن دسته از گندمکاران مناطق سردسیر یعنی مناطق غرب و شمال غرب کشور که گندم هایشان را اواخر مرداد تحویل داده اند، هنوز یک ریال هم دریافت نکرده اند و دولت باید حدود 1230 میلیارد تومان به گندمکاران پرداخت کند.

وی افزود: گندمکاران مناطق سردسیر گندم هایشان را دیر برداشت می کنند و از آن طرف هم باید زود هم بکارند. ازاین رو باید هرچه سریعتر مطالبات خویش را دریافت نمایند تا بتوانند عملیات شخم و آماده سازی زمین را برای کشت بعدی گندم انجام دهند.

رییس نظام صنفی کشاورزی خاطرنشان کرد: متاسفانه چون مطالبات این کشاورزان هنوز پرداخت نشده آنها عملا نقدینگی ندارند و اگر کشت آنها عقب بیفتد دیگر توانایی کاشت نخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه استان های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، بعضی از نقاط استان همدان و زنجان و بخش های شمالی استان فارس مناطق سردسیر هستند که گندم هایشان دیر برداشت می شود، اظهار نمود: قیمت نهاده های کشاورزی مانند کود و سم افزایش یافته است و کشاورز برای تهیه آنها احتیاج به نقدینگی دارد. ازاین رو باید هرچه سریعتر بدهی کشاورزان پرداخت گردد.
منبع:

1399/06/27
00:43:05
5.0 / 5
1630
تگهای خبر: پول , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا