وزیر صمت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان كرمان:

مبارزه با فساد هزینه دارد

مبارزه با فساد هزینه دارد

به گزارش بازاری كرمان وزیر صنعت، معدن و تجارت به امضاهای طلایی اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه برخی با اعمال نفوذ در جاهای مختلف پول باد آورده زیادی بدست آورده اند و مبارزه با فساد هزینه دارد و اساسا با این مبارزه،  تخریب ها نیز شروع خواهد شد برای اینكه منافع خیلی ها به خطر خواهد افتاد اما ما در وزارت صمت، مصصم هستیم جلوی اینگونه فسادها و امضاهای طلایی را بگیریم.


"علیرضا رزم حسینی" عصر امروز ۱۵ آبان ماه در حاشیه سفر به استان کرمان و در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به درخواست نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی پیرامون تعیین تکلیف راه اندازی پروژه پتروشیمی کرمان اظهار داشت: هفته آینده جهت تعیین تکلیف این پروژه، با سهامداران اصلی پتروشیمی کرمان در وزاتخانه صنعت، معدن و تجارت جلسه ای را برگزار خواهیم کرد و به دنبال آن هستیم که سهامداران جدیدی را برای این پروژه به میدان بیاوریم تا هرچه زودتر کار را شروع کنند.
وی اضافه کرد: در ابتدای شروع پروژه پتروشیمی کرمان مقرر شده بود که اگر این سهامداران نتوانستند بهر دلیلی کار را پیش ببرند، پروژه را واگذار کنند و در همین راستا نیز به دنبال آن هستیم که فاز اول این پروژه را با سهامداران جدید خیلی زود راه اندازی نماییم.
رزم حسینی درباره تعیین تکلیف معادن نیز اظهار نمود: به کلیه معادنی که در چند سال قبل هیچ گونه فعالیتی نداشته اند، فرصت سه ماه برای فعالسازی مجدد آنها داده ایم و اگر در این بازه فعالیتی از طرف آنها صورت نگیرد، پروانه آنها به صورت یکطرفه از طرف دولت لغو و معدن به مزایده گذاشته می شود و این مهلت تمدید نخواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت به امضاهای طلایی اشاره نمود و اضافه کرد: متاسفانه برخی با اعمال نفوذ در جاهای مختلف پول باد آورده زیادی بدست آورده اند و به رانت عادت کرده اند اما ما آنها را حذف خواهیم کرد و این را هم می دانیم که مبارزه با فساد هزینه دارد و اساسا با این مبارزه، تخریب ها نیز شروع خواهد شد. برای اینکه منافع خیلی ها به خطر خواهد افتاد اما ما در وزارت صمت، مصصم هستیم جلوی اینگونه فسادها و امضاهای طلایی را بگیریم.
وی افزود: گلوگاه هایی که فضای رانت را در کشور ایجاد می کنند، شناسایی کرده و به دنبال حذف آنها هستیم اما در شرایط تحریم نمی دانیم چه میزان می توانیم آنرا عملیاتی نماییم ولی اساسا مبارزه با رانت و فساد را در اولویت برنامه های خود قرار داده ایم.
رزم حسینی از معیشت مردم سخن به میان آورد و اشاره کرد: با تغییر نرخ ارز در سنوات گذشته، سفره مردم بسیار تعدیل شده است اما الان ذخیره راهبردی به میزان لازم داریم و مشکل کالاهای اساسی همچون مرغ، تخم مرغ، روغن و... را نداریم و عرضه این کالاها به بازار هم از طرف وزارت صمت و هم از طرف جهادکشاورزی در حال انجام می باشد و امیدواریم با سیاست های جدید به سمت فراوانی کالا برویم.
وی با اشاره به تشکیل ستاد تنظیم بازار به صورت هفتگی در وزارت صمت عنوان کرد: وزارت صمت به حمایت و پشتیبانی دولت نیاز دارد و خوشبختانه شخص رئیس جمهور بطور جدی از وزارت صمت حمایت می کنند و هرجا مربوط به سفره مردم باشد رئیس جمهور نیز حمایت های لازم را انجام خواهند داد و امیدواریم شرایط روز به روز بهبود پیدا کرده و بتوانیم قسمتی از تعدیل سفره مردم را جبران نماییم.
وزیر صمت با اشاره به استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه و به کارگیری ۵ هزار نیروی بسیجی به صورت پاره وقت برای کنترل بر قیمت ها در بازار بیان کرد: بازرسی هوشمند انجام می دهیم و با متخلفین طبق مقررات برخورد جدی خواهیم کرد.
رزم حسینی درباره واحدهای نیمه فعال و راکد بیان کرد: هر هفته دو جلسه در این خصوص در وزارتخانه برگزار می گردد تا موانعی که در استانها و باتوجه به اختیارات استانداران، نمی توانند رفع کنند در این جلسات مطرح و در امتداد رفع آنها تصمیماتی اتخاذ شود.
وی افزود: نظام اقتصادی کشور به خوبی توانسته فشار این تحریم های ظالمانه را تحمل کند. اساسا برخی کمبودها وجود دارد و ما هم آنها را می دانیم اما باید به این نکته توجه کرد که هم اکنون تمامی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در فروشگاه ها موجود است و هیچ کمبود کالای اساسی نداریم هرچند که ممکنست در بعضی مکان ها گران فروشی وجود داشته باشد که به دنبال برخورد جدی با این پدیده هستیم و باتوجه به همبستگی بین سه قوه آینده خوبی را در پیش داریم.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، دکتر "محمدمهدی زاهدی" نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با بیان آخرین وضعیت پروژه پتروشیمی در کرمان اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ به اتفاق رزم حسینی مجوز راه اندازی پتروشیمی و تامین خوراک آنرا از وزارت نفت ستاندن کردیم و حتی سرمایه گذارانی را پای کار آوردیم اما متاسفانه به سبب بروکراسی های اداری و عدم اراده برخی مسئولان استان اجرای این پروژه عظیم متوقف شده است.
زاهدی با اشاره به اینکه از وزارت صمت در دوره جدید درخواست داریم با جدیت عملیاتی کردن پروژه پتروشیمی در استان کرمان را پیگیری کند اضافه کرد: کرمان ظرفیت های بزرگی در اجرای این پروژه دارد که امیدواریم استفاده گردد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اعلان اینکه استان کرمان باتوجه به پتانسیل های موجود می تواند محور تولید خودروی برقی در کشور شود اظهار نمود: باید مدنظر داشت که دنیا به سمت تولید خودرو های برقی رفته است و و راهی جزء این نیست.
وی افزود: بر طبق قانون، ۱۵ درصد حقوق دولتی کشور متعلق به استان کرمان است که متاسفانه در سال ۹۷ از این محل فقط ۲ درصد و در سال قبل ۱.۸ درصد به استان اختصاص یافته است که این عدد بسیار پایین است.
زاهدی اضافه کرد: اگر حقوق دولتی استان کرمان در سنوات گذشته به صورت کامل به استان اختصاص یافته بود می توانستیم کارهای بزرگی در استان انجام دهیم و در این راستا ما تنها حق خودمان را می خواهیم و نه بیشتر.
منبع:

1399/08/16
19:12:41
5.0 / 5
1044
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , پول , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا