سركنسول ایران در نجف:

لزوم توسعه مناسبات اقتصادی فارس و عراق

لزوم توسعه مناسبات اقتصادی فارس و عراق

فارس سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف اظهار داشت: با عنایت به سابقه ارتباطات کشور عراق و استان فارس، هم است مناسبات اقتصادی دو منطقه فارس و کشور عراق باید افزایش یابد.


حمید مکارم در نشست میز تخصصی عراق که با حضور رئیس اتاق بازرگانی و نمایندگان دستگاههای دولتی استان فارس به صورت وبینار برگزار شد، با بیان خصوصیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور عراق و استان فارس، بیان نمود: کشاورزی یکی از مباحث مشترک و مورد نظر ما برای توسعه تبادلات تجاری با استان فارس است که ما در اطلاعات به روز و کاملی از ابعاد مختلف حوزه کشاورزی کشور عراق تهیه شده است.
به گزارش دریافتی ایسنا، مکارم اظهار داشت: با عنایت به سابقه فارس در تولید محصولات با کیفیت کشاورزی، پیشبینی می نماییم در حوزه صادرات محصولات کشاورزی فارس به کشور عراق در سطح بالاتری از محصولات کشاورزی و دامداری بتوانیم مبادلات را افزایش دهیم.
وی تصریح کرد: آمادگی داریم تیم از تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران کشور عراق و شهر نجف را برای بازدید از ظرفیت های کشاورزی و دامداری و تجهیزات کشاورزی به استان فارس اعزام نماییم که منتج به انعقاد قراردادهای خوبی شود.
مکارم با تکیه بر اینکه تجارت با کشور عراق از راه دور امکان پذیر نیست، افزود: با عنایت به مزیت های استانی می توانیم تیم های مناسبی از بازرگانان و سرمایه گذاران عراقی را ساماندهی و به استان فارس معرفی نماییم.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف افزود: تاکید ما در توسعه مناسبات اقتصادی دو منطقه بر همکاریهای دوجانبه است که باید در این حوزه برنامه های دقیق و منظمی با همکاری دو طرف تدوین شود.
مکارم با اشاره به اینکه ما در کنسولگری خدمات وکیل و مشاوره حقوقی عرضه می دهیم، افزود: تبلیغات یکی از ارکان مهم در ارتباط بین کشورهاست و بدون توجه به تبلیغات نمی توان انتظار داشت مردم کشورهای دیگر ا ظرفیت های ما آگاه باشند.1399/10/01
14:16:53
5.0 / 5
981
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا