رئیس خانه اقتصاد ایران و تركیه مطرح كرد

هشدار جدی به مسافران ایرانی استانبول

هشدار جدی به مسافران ایرانی استانبول

بازاری: رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه می گوید، مسافران ایرانی باید در جریان سفر به ترکیه مراقب کلاهبرداری های گسترده در این شهر باشند.


جلال ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برمبنای آخرین آمارهای ارائه شده از طرف دولت ترکیه، امروز شهر استانبول بیش از ۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد و بطور معمول این جمعیت با یک میلیون مسافر خارجی از مرز ۱۶ میلیون نفر نیز عبور می کند.
بگفته وی، سفر ایرانیها که در ماه های ابتدایی شیوع ویروس کرونا به سبب مسدود شدن مرزها و توقف پروازهای مستقیم به حداقل رسیده بود، در هفته های گذشته با از سرگیری پروازهای مستقیم بار دیگر افزایش یافته و در این راه توجه مسافران ایرانی به برخی هشدارها بسیار اهمیت دارد.
رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به برخی مشکلاتی به وجود آمده برای مسافران خارجی در استانبول، بیان کرد: با آنکه برای حفاظت این شهر ۶۳۰۰ و ۴۲ هزار و ۹۰۰ نفر پلیس و ۵۰۰۰ نگهبان ویژه کوچه ها و۹۳۷ نفر نگهبان ساحلی وجود دارد، اما کلاهبرداری اینترنتی و تلفنی که خودرا پلیس، بازپرس، دادستان و یا مدیران مختلف ارگانها و نهادها معرفی میکنند، افزایش یافته که مسافران ایرانی باید در این خصوص کاملا هشیار باشند. این گروه با ردیابی محل سکونت و یا محل کار و با شگردها و ترفندهای کلاهبرداری شماره حساب و یا اطلاعات محل زندگی را در کشور محل زندگی اصلی پیدا کرده و آغاز به اخاذی و کلاهبرداری می کنند.
ابراهیمی درباره جزئیات مشکلات به وجود آمده برای بعضی از مسافران نیز اظهار داشت: ایرانیان دقت کنند تا از گرفتن هر نوع قرص و استفاده از اتومبیل های شخصی و یا عبوری بجای اتومبیل های کرایه ای، شدیدا خودداری نمایند و فقط از آژانس های مطمئن و یا وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهایی که قبل از شیوع ویروس کرونا منتشر می شد، بیش از دو میلیون ایرانی در سال به ترکیه سفر می کردند. با شیوع ویروس کرونا و با توقف پروازهای مستقیم، تعداد مسافران ایرانی ترکیه به شکل قابل توجهی کم شد.
در هفته های گذشته و با از سرگیری پروازهای مستقیم، بار دیگر سفر به این همسایه غربی در بین ایرانیها افزایش یافته است.
منبع:

1399/10/20
22:38:50
0.0 / 5
977
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , اینترنت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا