جریمه ۷۰۰ میلیون تومانی دو تولیدكننده تخم مرغ به علت گران فروشی

جریمه ۷۰۰ میلیون تومانی دو تولیدكننده تخم مرغ به علت گران فروشی

به گزارش بازاری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران ضمن عرضه توضیحاتی برای تأمین میوه شب عید، خاطرنشان کرد: دو شرکت بزرگ تولیدکننده و بسته بندی تخم مرغ بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان جریمه شده اند.


یداله صادقی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه هر هفته قیمت ۱۲۶ قلم کالا در بازار رصد می شود، اظهار داشت: هم اکنون افزایش قیمت تخم مرغ و جوجه یکروزه در صدر افزایش قیمت ها است. همینطور دو شرکت بزرگ تولیدکننده و بسته بندی تخم مرغ به علت گران فروشی بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان جریمه شدند و پرونده تخلف آنها به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
او همینطور تصریح کرد که مقرر شد با واحدهای عرضه کننده تخم مرغ که قیمت مصوب را رعایت نکنند برخورد و به مراجع قضایی معرفی شوند.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، ستاد تنظیم بازار به تازگی برای سومین بار امسال قیمت تخم مرغ را افزایش داد و بر این اساس نرخ مصوب هرکیلو تخم مرغ در مغازه ها برای مصرف کننده ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت هر شانه تخم مرغ (بدون بسته بندی های مختلف) هم ۳۲ هزار تومان تعیین شده است. اما در هفته های اخیر قیمت هرشانه تخم مرغ در خرده فروشی های سطح شهر تهران به بیشتر از ۴۵ هزار تومان رسیده است که معاون نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان تهران علت آنرا کمبود عرضه عنوان کرد و اظهار داشت که وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام باید روزانه ۴۰۰ تن تخم مرغ به قیمت مصوب در تهران عرضه کنند تا قیمت هر شانه تخم مرغ به نرخ مصوب یعنی ۳۲ هزار تومان برسد، اما هم اکنون میزان عرضه ۹۰ تا ۱۰۰ تن است. سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی اما امروز توپ را باردیگر به میدان وزارت صمت انداخته و گفته که وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید مرغ و تخم مرغ را برعهده دارد و پیگیری اینکه مرغ و تخم مرغ در بازار با چه قیمتی فروخته می شود برعهده این وزارتخانه نیست.
توزیع برنج ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومانی در شبکه توزیع
دبیر کارگروه تنظیم بازار استان تهران همینطور اعلام نمود که ۹۹۶۰ تن شکر مصرف خانوار، بیشتر از ۳۵ هزار تن شکر مصرف صنف و صنعت به قیمت ۶۶۵۰ درب کارخانه و قیمت ۸۷۰۰ تومان برای مصرف کننده و همینطور ۵۰۰۰ تن برنج تایلندی وارداتی به قیمت ۱۲هزار و ۵۰۰ تومان جهت مصرف کننده از راه شبکه توزیع شامل فروشگاه های زنجیره ای، صنوف منتخب و میادین میوه و تره بار توزیع خواهد شد.
صادقی در ادامه درباره تأمین و توزیع تنظیم بازار میوه شب عید هم اظهار داشت: اولین نشست کمیته راهبری تأمین و توزیع مرکبات با حضور دستگاههای ذیربط در محل سازمان صمت برگزار گردید و بر مبنای مصوبات آن مقرر شد دستگاه ها مباشر خویش را به این دبیرخانه معرفی کنند.
به قول وی بر مبنای ابلاغیه ستاد تنظیم بازار کشور، بالغ بر ۳۵۰۰ تن پرتقال و سیب ویژه توزیع در روزهای پایانی سال و نوروز ۱۴۰۰ درسطح استان درنظر گرفته شده است.1399/10/25
13:18:54
0.0 / 5
954
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا