تولید ۸۶۹ هزار تن تحم مرغ در سال ۹۸

تولید ۸۶۹ هزار تن تحم مرغ در سال ۹۸

بازاری: مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار در سال ۱۳۹۸، ۸۶۹ هزار تن تخم مرغ تولید کردند که نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۹۶ هزار تن (۲۹ درصد) افزایش پیدا کرد.به گزارش بازاری به نقل از مرکز آمار ایران، پرورش مرغ به شکل صنعتی در ایران از سال ۱۳۳۳ با وارد کردن جوجه مرغ های یک روزه یا تخم مرغ های نطفه دار از نژادهای اصلاح شده خارجی شروع شد و توسعه آن در طول این مدت به حدی بوده که امروز توانسته بخش قابل توجهی از پروتئین حیوانی مورد نیاز کشور را فراهم آورد.
در حال حاضر واحدهای مختلف مرغداری در سطح وسیع و در همه نقاط ایران توسعه یافته است.
مرکز آمار ایران، در تیر و مرداد سال ۱۳۹۹ آمارگیری از کارهای چهارگانه این صنعت شامل مؤسسات جوجه کشی، مؤسسات مرغ مادر، مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی را انجام داد.
بر اساس نتایج آمارگیری مرکز آمار کشور از مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار کشور که به صورت تمام شماری انجام شد، در سال ۱۳۹۹ تعداد یک هزار و ۶۲۵ مرغداری پرورش مرغ تخمگذار در سطح کشور وجود داشته که یک هزار و ۲۶۸ مؤسسه فعال و بقیه (۳۵۷ مؤسسه) غیر فعال بوده است.
همچنین مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار در سال ۱۳۹۸، ۸۶۹ هزار تن تخم مرغ تولید کردند که نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۹۶ هزار تن (۲۹ درصد) افزایش پیدا کرد.
تعداد کل کارکنان شاغل در مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار در سال گذشته، ۱۱ هزار و ۴۶۰ نفر بوده که از این تعداد ۹ هزار و ۴۸۵ نفر شاغلان با مزد و حقوق و بقیه (۱۹۷۵ نفر) شاغلان بدون مزد و حقوق بوده اند. همین طور ۹۵ درصد شاغلان این مؤسسات مرد بوده اند.


منبع:

1399/11/13
00:11:16
0.0 / 5
812
تگهای خبر: آمار , تولید , حقوق , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا