وزیر اقتصاد:

14 دستگاه ایكس ری جدید در سال آینده به بهره برداری می رسد

14 دستگاه ایكس ری جدید در سال آینده به بهره برداری می رسد

به گزارش بازاری وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلان اینکه تا سال آینده 14 دستگاه ایکس ری کامیونی تولید داخل به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: تامین مالی این ایکس ری ها بوسیله بخش خصوصی انجام می شود.به گزارش بازاری به نقل از مهر، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی از پروژه های گمرک هوشمند و انعقاد قرارداد با بخش خصوصی جهت راه اندازی ۱۵ دستگاه ایکس ری کانتینری اظهار داشت: هم اکنون ۱۴ دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرکات کشور مشغول فعالیت هستند. امروز قرارداد ساخت ۱۴ دستگاه ایکس ری کامیونی دیگر نیز منعقد می شود. نکته قابل توجه این قرارداد این است که باتوجه به شرایط جنگ تحمیلی اقتصادی و مشکلات تامین مالی دولتی از منظر تامین مالی نیز ابتکار به خرج داده شده و تامین مالی آن نیز به بخش خصوصی واگذار شده است و سال آینده ۱۴ دستگاه ایکس ری جدید مستقر می شوند. با مجموع این کارها می توان به آینده گمرک امیدوار بود.
دژپسند اظهار داشت: فعالیت گمرک باید به شکلی باشد که واردکننده و مصرف کننده اطمینان خاطر داشته باشد که از زمان سفارش تا زمانی که کالا به دست او می رسد فاصله زمانی زیادی نخواهد بود و می تواند این کار را با آرامش خاطر انجام دهد.
وی افزود: در بعضی از کارهایی که تحت عنوان گمرک هوشمند انجام شد از برخی تکنولوژیهای جدید استفاده شد به نحوی که حضور افراد به حداقل رسید و روابط چهره به چهره که منشأ فساد بود کم شد و کارها به صورت خودکار انجام می شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: این اقدامات از این جنبه مورد توجه است که می توان با تحلیل درست با قاچاق مبارزه کرد. امسال در کشفیات قاچاق نیز جهش قابل توجهی داشتیم که این در وهله اول ناشی از اراده گمرک و فناوری های نو بوده است. امروزه به رغم اینکه وقت و زمان از کمیاب ترین منابع هستند، این فناوری ها کمک می نماید تا بازه زمانی ترخیص را کاهش دهیم. اگر بتوانیم ارتباط خوبی بین گمرک و وزارت ارتباطات ایجاد نماییم می توانیم مخاطرات را به حداقل برسانیم بدین سبب گمرک در کنار سالم سازی روابط و ارتقا و توانمندسازی پرسنل و مسائل مالی همکاران گمرک به درستی به این نکته توجه می کند.
دژپسند افزود: هم اکنون می توانیم بگوییم نیروی گمرک به سبب مشکلات مالی درگیر حواشی نمی گردد. اما می دانیم کسی که در دوردست ترین مناطق کار می کند، باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
وی در آخر اشاره کرد: برخی از اقدامات گمرک در منطقه قابلیت الگوگیری دارد.
منبع:

1399/11/16
12:53:19
0.0 / 5
707
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , فناوری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا