۴۰ درصد متقاضیان تسهیلات تولید و اشتغال گرفتند

۴۰ درصد متقاضیان تسهیلات تولید و اشتغال گرفتند

در 10 ماهه امسال حدود 26 درصد از کل ثبت نام کنندگان دریافت تسهیلات رونق تولید و حدود 40 درصد از ثبت نام کنندگان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره 18) موفق به دریافت آن شده اند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در ۱۰ ماهه اول امسال بیش از ۱۰ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان تسهیلات برای تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در امتداد اقتصاد مقاومتی به ۳۴۳۹ واحد و بیش از ۶۶۳۱ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) به ۱۰۸۰ واحد در استان های مختلف پرداخت شده است.
در طول این مدت ۱۳ هزار و ۴۴ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۷۸۴۵ مورد برای دریافت بیش از ۳۱ هزار و ۹۹۷ میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها عرضه شدند و در نهایت ۳۴۳۹ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ یعنی حدود ۲۶ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
همین طور در ۱۰ ماهه اول امسال ۲۷۰۱ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۱۲۴۵ مورد برای دریافت تسهیلات ۱۰ هزار و ۳۰۳ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۱۰۸۰ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۶۶۳۱ میلیارد تومان صورت گرفته است؛ یعنی حدود ۴۰ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
هنوز جزئیات آمارهای ۱۰ ماهه منتشر نشده، اما بررسی آمارهای قبلی نشان میدهد که در ۹ ماهه نخست امشال، بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید مربوط به استان البرز با مبلغ بیش از ۱۲۹۹ میلیارد تومان، سمنان با مبلغ ۱۲۹۷ میلیارد تومان و گلستان با مبلغ نزدیک به ۶۹۴ میلیارد تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به تهران، یزد و اصفهان پرداخت شده؛ بطوریکه مبلغ پرداختی به این استانها به ترتیب ۶۶۹ میلیارد تومان، ۴۷۹ میلیارد تومان و ۴۵۵ میلیارد تومان بوده است.
همچننین در ۹ ماهه اول امسال استان های کم برخوردار، دریافت کننده کمترین تسهیلات رونق تولید، بطوریکه استان های کهگیلویه و بویر احمدو سیستان و بلوچستان با وجود داشتن یک، ۱۸ و ۲ ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید، هیچ مبلغی دریافت نکردند. استان ایلام نیز کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل ۲۱۷ میلیون تومان را به خود مختص کرده است. در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال نیز در ۹ ماهه اول امسال استان های کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان و کردستان با دریافت ۳۲، ۳۹ و ۴۶ میلیارد تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را دریافت کرده اند.
لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در امتداد تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.1399/11/30
18:21:58
0.0 / 5
698
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا