فروش مرغ قطعه بندی ممنوع!

فروش مرغ قطعه بندی ممنوع!

بازاری: معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام نمود که قطعه بندی مرغ توسط واحدهای خرده فروشی تخلف است.


سعید محمدی پور در گفت و گو با ایسنا، از کشف تخلف یک غرفه از طرف بازرسان مستقر در میدان تره بار بهمن آگاهی داد و اظهار داشت: یک غرفه متخلف که در حال قطعه بندی مرغ های دولتی بود شناسایی و ۴.۵ تن مرغ موجود در این واحد با قیمت مصوب ارائه شد.
وی با اعلان اینکه بر طبق مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان تهران عرضه مرغ قطعه بندی توسط واحدهای صنفی تا اطلاع ثانویه ممنوع می باشد، اشاره کرد: بازرسان سازمان صمت با واحدهای متخلف برخورد و آنها را به مراجع قضایی معرفی خواهند کرد.
معاون بازرسی و نظارت سازمان در ادامه با تاکید بر اینکه عرضه مرغ گرم با قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان توسط واحدهای خرده فروشی الزامی است، اظهار داشت: باتوجه به افزایش تولید و تمهیدات صورت گرفته عرضه مرغ درحال افزایش است. هموطنان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مانند گران فروشی و احتکار مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
گفتنی است که بتازگی گزارش هایی انتشار یافته که نشان میدهد برخی واحدهای مرغ فروشی، مرغ را قطعه بندی و آنرا گران تر از نرخ مصوب عرضه می کنند.
در هفته های گذشته قیمت هر کیلو گوشت مرغ به حدود ۳۰ هزار تومان و هر شانه تخم مرغ به بیش از ۴۰ هزار تومان هم رسید. این در حالیست که نرخ مصوب هر کیلو مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ و هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان است. مسئولان وزارت صمت علت گرانی مرغ و تخم مرغ را کمبود عرضه عنوان می کنند که مسئولیت آن متوجه وزارت جهاد کشاورزی است.
منبع:

1399/12/18
12:25:06
0.0 / 5
672
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا