كفش چقدر گران شد؟

كفش چقدر گران شد؟

به گزارش بازاری رئیس اتحادیه کفاشان دستدوز تهران از افت بیشتر از ۵۰ درصدی تقاضای کفش نسبت به شب عیدهای قبل از کرونا و افزایش حدود ۶۰ درصدی قیمت کفش نسبت سال قبل اطلاع داد.


رسول شجری در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه مواد اولیه تولید کفش نسبت به سال قبل بیشتر از ۱۰۰ درصد افزایش داشته، اظهار نمود: افزایش قیمت مواد اولیه بویژه در ارتباط با مواد پتروشیمی است که در بورس عرضه می شود. به عبارتی دیگر مواد اولیه در یک رقابت غیرمتعارف به تولیدکننده می رسد و جای تاسف است که با وجود وضعیت خوب صنعت پتروشیمی در کشور، این مواد با قیمت دلار محاسبه می شود.
ایشان در ادامه از افزایش حدود ۶۰ درصدی قیمت کفش امسال نسبت به سال قبل اطلاع داد.
رئیس اتحادیه کفاشان دستدوز تهران همینطور از افت ۵۰ تا ۶۰ درصدی فروش کفاشان نسبت به شب عیدهای قبل از کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: با این وجود سال قبل شب عید مغازه ها بسته بود و هم اکنون خدا را شاکریم که باردیگر به آن وضعیت گرفتار نشدیم. اما به علت کاهش قدرت خرید مردم و منتفی شدن دید و بازدیدها افت فروش بسیار بالاست.
پتروشیمی دامن تولیدکنندگان کفش را هم گرفت!
ایشان در ادامه درباره مشکلات تأمین مواد اولیه در این صنف اظهار داشت: از مواد پتروشیمی در بخش چرم مصنوعی و زیره کفش استفاده می شود. به عبارت دیگر اصل مواد اولیه این صنف در ارتباط با صنعت پتروشیمی است که بخشی از آن از راه واردات تأمین می شود، اما بخشی هم که در داخل تولید می شود سال جاری وارد بورس شد و به دنبال آن افزایش قیمت وحشتناکی تجربه نمود. در گذشته هم این مواد در بورس عرضه می شد اما به این شکل رقابتی نبود.
البته شجری در انتها اطمینان داد که مشکلی از نظر تأمین کفش در کشور وجود ندارد و اگر هر فرد بخواهد پنج جفت کفش هم بخرد به سادگی در بازار یافت می شود.
منبع:

1399/12/26
13:20:12
0.0 / 5
557
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا