عضو اتاق بازرگانی ایران:

تعلیق اقتصادی در سال ۱۴۰۰ هم ادامه دارد

تعلیق اقتصادی در سال ۱۴۰۰ هم ادامه دارد

بازاری: عضو هیئت نمایندگان اتاق تجاری ایران می گوید لااقل در ماه های ابتدایی سال جاری نیز احیانا تعلیق اقتصادی و نبود بستر تصمیم گیری قطعی ادامه خواهد داشت.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، فعالان اتاق تجاری در طول هفته های گذشته بارها از لزوم مشخص شدن تکلیف اقتصاد ایران در عرصه های کلان صحبت کرده و معتقدند تا زمانی که مسیر آینده کشور تعیین نشده و نا اطمینانی ها نسبت به شرایط به حداقل نرسد، دسترسی به خیلی از اهداف ممکن نخواهد بود.
یکی از اصلی ترین خواسته هایی که بخش خصوصی در طول ماه های گذشته بارها به آن پرداخته، موضوع تعامل با اقتصاد جهانی و مشخص شدن سرنوشت تجارت ایران با سایر کشورهای دنیا است. ایران در سالهای گذشته از سویی با تحریم های آمریکا مواجه بوده و از طرف دیگر نپیوستن به اف ای تی اف اما و اگرهایی را ایجاد کرده است و همین مسئله سرمایه گذاران را برای حضور در اقتصاد ایران با چالش مواجه کرده است و عضو هیئت نمایندگان اتاق تجاری ایران می گوید که احیانا این فضای تعلیق و عدم تصمیم گیری تا انتخابات سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.
حسن فروزان فرد گفته: سال ۱۴۰۰ از نظر اقتصاد سیاسی برای ایران سال مهمی خواهد بود و ما باید در آن تصمیماتی بگیریم که می تواند در تعیین مسیر اقتصادی کشور در سال های آتی نقشی مهم و کلیدی ایفا کند.
به گفته ی ایشان، برای آنکه بتوان تصمیمات کلان در این عرصه را نهایی کرد، باید شرایط جهت بررسی های دقیق و اجرای برنامه هایی که تصویب شده وجود داشته باشد و بدین جهت احیانا چنین اتفاقاتی به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول خواهد شد.
عضو اتاق تجاری ایران با اعلان اینکه در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ تکلیف اقتصاد ایران بیش از امروز مشخص خواهد شد، توضیح داد: اینکه در تعامل با دنیا چه وضعیتی پیدا خواهیم کرد و صادرات و واردات و تجارت ما به چه مسیری خواهد رفت و فعالان اقتصادی تکلیف خودرا بشناسند. صرف نظر از اینکه چه کسی پیروز انتخابات خواهد بود، ما امیدواریم تعلیق فعلی کم شود و با تعیین تکلیف مسائل در حوزه های کلان، حرکت به سمت هدف گذاری های اقتصادی با سرعت بیشتری دنبال شود.
منبع:

1400/01/07
23:55:34
5.0 / 5
653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا