رزم حسینی اعلام كرد

ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت برای تحقق شعار سال در سه محور مهم

ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت برای تحقق شعار سال در سه محور مهم

بازاری: وزیر صنعت، معدن و تجارت از ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت برای تحقق اهداف سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در سه محور و بخش مهم آگاهی داد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی در جلسه هم اندیشی و ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت برای پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از بخش تولید، با بیان این مطلب، اضافه کرد: این بسته پیشنهادی با نظرات بخش خصوصی، فعالان اقتصادی و نمایندگان مجلس تا اختتام ماه مبارک رمضان اعلام خواهد شد.

تاکیدات مقام معظم رهبری درباب پشتیبانی از بخش تولید
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباب پشتیبانی از تولید به ویژه در سال های اخیر، بیان کرد: ایشان سالهای اخیر را باتوجه به اهمیت تولید با این مساله نامگذاری کرده اند و امسال نیز در همین راستا به سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گذاری شد.

ارائه پیشنهادات وزارت صمت برای تحقق شعار سال در جلسه فروردین ماه ستاد اقتصادی دولت
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این وزارتخانه از همان ابتدای سال برنامه های راهبردی خودرا برای تحقق شعار سال تدوین کرد و از همان اوایل فروردین بسته پیشنهادی خودرا در ستاد اقتصادی دولت مطرح نمود.

استفاده از نظرات بخش خصوصی در تدوین بسته پیشنهادی وزارت صمت
رزم حسینی با اشاره به استفاده از نظرات بخش خصوصی در تدوین بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در این راستا از بیش از ۹۰۰ فعال اقتصادی بصورت مجازی برای تدوین بسته، نظرسنجی به عمل آمد.

تدوین بسته پیشنهادی وزارت صمت برای تحقق شعار سال در سه محور مهم
وی با اعلان اینکه این بسته در سه محور تدوین می شود که محورهای آن مختص تحریم نیست و در وضعیت غیر تحریمی نیز تداوم دارد، اظهار داشت: نخستین محور مربوط به خود وزارتخانه میباشد و کارهایی که این وزارتخانه می تواند در جهت پشتیبانی و مانع زدایی از تولید انجام دهد.
وزیر صمت، محور دوم بسته پیشنهادی را مربوط به دولت، وزارتخانه ها، دستگاه های مرتبط اجرائی دانست و بیان کرد: این محور در ستاد اقتصادی دولت مصوب می شود و مستقیم به دولت ارسال خواهد شد.

احصای قوانین مخل تولید; محور سوم بسته پیشنهادی وزارت صمت
بنا بر اعلام شاتا، وزیر صمت بسته سوم را مربوط به قوانین مزاحم و مازاد و مخل تولید دانست که آماده شده است و در این راستا، اظهار داشت: قسمتی از این قوانین در قالب بسته ای در روز رای گیری به مجلس ارائه شد، بخش دیگر از قبل احصا و تدوین شده بود که این بسته را بعد از نظرسنجی با بخش خصوصی به کمیسیون های مجلس می دهیم.
وی در آخر با اشاره به تحریم های ظالمانه و همین طور شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در وضعیت سختی قرار داریم و به حول و قوه الهی و با همت جهادی مدیران و فعالان بخش خصوصی تا حالا از این مرحله با موفقیت عبور کردیم که این روند با تعامل و هم افزایی مجلس، دولت و بخش خصوصی تداوم خواهد داشت.
جلسه هم اندیشی و ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت در زمینه پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از تولید با حضور معاونان وزارتخانه، نمایندگان تشکلها و انجمنهای تخصصی بخش خصوصی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام شد.
در این جلسه درباب محورهای مختلف این بسته پیشنهادی، بحث و تبادل نظر گردید.منبع:

1400/02/09
21:26:09
5.0 / 5
296
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا