دادستان تهران خبرداد

بازداشت دو مدیر سابق یک بانک

بازداشت دو مدیر سابق یک بانک

دادستان تهران از بازداشت دو نفر از مدیران سابق یکی از بانکها آگاهی داد.



به گزارش بازاری به نقل از قوه قضاییه، علی القاصی مهر دادستان تهران در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه طی گزارشی در رابطه با پرونده یکی از بانک ها، اظهار داشت: این بانک بوسیله ادغام با موسسه مالی و اعتباری و چند شرکت تعاونی اعتباری دیگر تشکیل شده است که در اموال انتقالی از جانب شرکت های تعاونی اعتباری به بانک بوسیله ارزیابی غیرواقعی املاک، تضییع گسترده حقوق بانک صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: دو نفر از مدیران سابق این بانک هم اکنون بازداشت هستند و در ارزیابی فقط ۶ فقره پلاک ثبتی، رقمی بیش از ۳۴ هزار میلیاردریال ارزیابی غیرواقعی صورت گرفته است.

القاصی مهر به خرید و فروش ارز سهیمه ای اشخاص اشاره نمود و با اشاره به تشکیل پرونده ای دراین زمینه اظهار داشت: بانک مرکزی بابت هر کارت ملی حدود ۲ هزار دلار ارز واگذار می کند که این اقدام موجب ایجاد بازار سیاه شده است به نحوی که عده ای بوسیله اجاره کارت ملی، ارز تعلق گرفته به آنها را دریافت کرده و در قبال آن، رقم ناچیزی بابت اجاره کارت ملی به آنها پرداخت می نمایند.

وی افزود: در این پرونده ۵ متهم که بوسیله کارت ملی حدود ۳ هزار نفر، چند میلیون دلار ارز از بانک مرکزی دریافت کرده اند دستگیر شده اند.

القاصی مهر در ادامه اشاره کرد: در پرونده یکی از شرکت های مطرح پتروشیمی واگذاری سهام دولتی بطور غیرواقعی مطرح رسیدگی است که با پیگیری های انجام شده توسط دادسرای تهران بیش از ۱۵۰۰ میلیاردریال به بیت المال بازگشته است.




1400/08/11
09:24:53
5.0 / 5
422
تگهای خبر: بازار , بانك , بانك مركزی , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا