فروش تیگو 8 پرو به خاطر قیمتش ممنوع گردید

فروش تیگو 8 پرو به خاطر قیمتش ممنوع گردید

بازاری: رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، ضمن تاکید بر تعیین قیمت فاقد توجیه های محاسباتی محصول تازه رونمایی شده مدیران خودرو (تیگو 8 پرو) که معادل یک میلیارد و 750 میلیون تومان قیمت گذاری شد، فروش این خودرو را ممنوع اعلام نمود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، شرکت خودروساز مدیران خودرو، شنبه هفته جاری (۲۵ دی ماه) در مراسمی مجلل از محصول جدید خود با نام تیگو ۸ پرو (فونیکس Tiggo ۸ Pro) رونمایی کرد؛ اما آنچه که در این مراسم همه را شوکه کرد، قیمت تعیین شده برای این محصول چینی بود.
از یک روز بعد از مراسم رونمایی، فروش این کراس اوور مونتاژی هفت نفره با قیمت نامعقول و باورنکردنی یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان (به همراه ۷ سال یا ۲۰۰ هزار کیلومتر گارانتی و ۵ سال یا ۱۰ نوبت سرویس دوره ای رایگان) بوسیله نمایندگی های مجاز مدیران خودرو شروع شد؛ هرچند که قیمت این محصول بسیار نامعقول تعیین شد اما گویی بوده اند افرادی جدا از سطح جامعه که فرصت را از دست ندادند؛ آنطور که شنیده می شود در روز اول فروش، ۸۰ دستگاه از این خودرو یک میلیارد و ۷۵۰ میلیونی فروخته شده است.
بعد از آنکه قیمت این محصول مونتاژی جدید امدین خودرو بازار خودرو کشور و فعالان و مردم را شوکه کرد، عباس تابش- رییس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان- فروش تیگو ۸ را تا زمان بررسی و اعلام نظر پیرامون قیمت تعیین شده ممنوع اعلام نمود.
حسب بررسی های اولیه انجام شده برای تیگو ۸ پرو معادل یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان، فاقد توجیه های محاسباتی است و براین اساس تا انجام بررسی ها و اعلام نظر پیرامون قیمت این محصول، فروش و ایجاد تعهد و تحویل ممنوع اعلام گردید.این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه خود خطاب به مدیرعامل شرکت مدیران خودرو اعلام نموده است که پیرو نامه شماره ۳۷۰/۴۰۰/۴۶۹۶۷ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ در رابطه با ارائه اسناد و مدارک در رابطه با نحوه تعیین قیمت خودروی تیگو ۸ پرو و نظر به این که حسب بررسی های اولیه انجام شده، تعیین قیمت انجام شده فاقد توجیه های محاسباتی است.
ضمن تسریع در ارسال مدارک خواسته شده، طی نامه مذکور و حذف تمامی اطلاعیه های فروش صادره از طرف شرکت اصلی و نمایندگی های فروش، از هرگونه فروش و ایجاد تعهد و تحویل خودروی تیگو ۸ پرو با قیمت اعلامی آن شرکت تا زمان بررسی و اعلام نظر پیرامون این مساله خودداری شود.
رونوشت این ابلاغیه برای وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر و رییس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی منابع ایران به جهت استحضار، عضو هیئت مدیره و معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای سرمایه ای، مدیرکل دفتر صنایع خودرو برای آگاهی و اقدام لازم، مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی و حوزه ریاست نیز ارسال شده است.
منبع:

1400/10/29
15:53:52
5.0 / 5
274
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا