افزایش قیمت گل در آستانه روز مادر

افزایش قیمت گل در آستانه روز مادر

خوزستان رییس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه اهواز از افزایش قیمت گل در آستانه روز مادر آگاهی داد.مصطفی پناباد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به افزایش قیمت گل در آستانه روز مادر، درباره علت این افزایش قیمت اظهار نمود: پیش از روز مادر و یا هر مناسبتی، گل ها بصورت یخچالی نگهداری می شوند و دلالان گل را از چند روز قبل خریداری نموده و بصورت یخچالی دپو می کنند و بدین سبب در چنین روزهایی، قیمت گل خیلی بالا می رود و گل فروشان چون گل را با قیمت بالا خریداری می کنند مجبور می شوند با قیمت بالا نیز به فروش برسانند.

وی درباب وضعیت تامین گل در اهواز اضافه کرد: در مجموع چون گل از بازار گل تهران، محلات استان مرکزی و اصفهان با قیمت بالا خریداری می شود، با قیمت بالا نیز آنرا در بازار عرضه می کنند. گل های موجود در بازار بیش تر از خارج استان تهیه می شوند که بخش عمده آن مربوط به محلات استان مرکزی است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه اهواز درمورد قیمت هر شاخه گل اشاره کرد: هم اکنون قیمت هر شاخه گل رز فوق ممتاز هلندی ۳۵ هزار تومان، هر شاخه گل مریم ۲۵ هزار تومان، هر شاخه داوودی ۶۰ هزار تومان، هر شاخه انتریوم ۴۵ هزار تومان، هر شاخه آلسترمریا ۲۵ هزار تومان و هر شاخه گل نرگس ۶ هزار تومان است.

پناباد درباره توان خرید مردم اظهار داشت: دو روز پس از هر مناسبت بطورمثال همین روز مادر، قیمت گل شکسته می شود و کاسته می شود، در حقیقت مناسبت ها قیمت گل را می افزایند و این مساله سبب شده خرید مردم کاهش پیدا کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه اهواز درمورد قیمت هر سبد گل بیان کرد: قیمت هر سبد گل برمبنای نوع و تعداد گلی که در آن جای می گیرد، تعیین می شود و دراین زمینه فروشنده بابت خود سبد و گل آرایی هزینه ای جزیی دریافت می کند.

وی اضافه کرد: عامل تعیین کننده قیمت گل، دلالان هستند و ما تمایل داریم قیمت گل را فصلی نماییم تا قیمت گل پایین بیاید و فرهنگ خرید گل و گیاه توسط مردم از بین نرود.
1400/11/02
16:39:13
5.0 / 5
302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا