۳۰ شرکت دانش بنیان بخش کشاورزی سهم خراسان جنوبی

۳۰ شرکت دانش بنیان بخش کشاورزی سهم خراسان جنوبی

بازاری: خراسان جنوبی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، راه اندازی ۳۰ شرکت دانش بنیان بخش کشاورزی در خراسان جنوبی را آگاهی داد.


سید مجتبی خیام نکویی، چهارشنبه شب ۱۹ مرداد در دیدار با استاندار که با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی همراه بود، اظهار نمود: با اجماع بین نمایندگان و مسؤلان استان اولویت های موجود باید مشخص شود.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: بخش کشاورزی اگر اولویت اول خراسان جنوبی نباشد، اولویت دوم استان است بنابراین با استفاده از ظرفیت ها و منابع موجود باید اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد.
وی بیان نمود: محوریت هرگونه تحول در بخش کشاورزی با سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور است که دارای ۲۰ مؤسسه ملی می باشد که یکی از آنها مؤسسه سرم سازی رازی است.
معاون وزیر خاطرنشان کرد: نخستین پارک فناوری کشاورزی با عنایت به شعار سال در استان البرز راه اندازی شده و چهار دهکده فناوری کشاورزی و یک مرکز رشد هم بوجود آمده است.
خیام نکویی اظهار نمود: ۳۰۵ شرکت دانش بنیان سال جاری بر مبنای مصوبه دولت در بخش کشاورزی راه اندازی می شود که سهم خراسان جنوبی، ۳۰ شرکت متشکل از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی است که اگر تعداد آنها افزایش یابد، یک دهکده فناوری کشاورزی در استان ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: یک هنرستان کشاورزی شبانه روزی هم با همکاری آموزش و پرورش و حمایت استان ایجاد می شود و تا آخر سال دوره کاردانی رشته های زعفران، زرشک و عناب در دانشگاه علمی و کاربردی استان راه اندازی خواهد شد.
معاون وزیر با تاکید بر اینکه از سال آینده پذیرش دانشجو در رشته های کشاورزی با نظر وزارت جهاد کشاورزی صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: هیچ چاره ای نداریم که تأمین امنیت غذایی مردم را با استفاده از دانش فناوری انجام دهیم.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور با اشاره به اینکه حمایت های ویژه ای از تولید زرشک، زعفران و عناب انجام خواهیم داد، خاطرنشان کرد: رفع نگرانی سفره مردم و کاهش قیمت جز با عنایت به دانش بنیان و استفاده از محصلان این بخش امکان پذیر نیست.
منبع:

1401/05/20
12:38:43
5.0 / 5
165
تگهای خبر: آموزش , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا