نائب رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز :

رکود مسکن، بازار آهن را تحت تأثیر قرار داده است

رکود مسکن، بازار آهن را تحت تأثیر قرار داده است

به گزارش بازاری، خوزستان نایب رییس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز اظهار داشت: رکود در بخش مسکن، بازار فروش آهن را تحت تأثیر قرار داده است.رضا نادری در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به رکود بازار فروش آهن با ورود تولیدکنندگان روس به این زمینه اظهار نمود: در چند ماه گذشته با ورود تولیدکنندگان روس به بخش تولید آهن و تخفیفاتی که در زمینه فروش آهن دادند به شدت قیمت آهن سقوط کرد. ازاین رو این امر سبب شد صادرات آهن ایران به کل حذف شود و تمام مشتریان جهانی به سمت خرید از تولیدکنندگان روسیه بروند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، هم اکنون تقاضای بازار برای خرید آهن مطلوب نمی باشد و تقاضای خرید کم شده است و همینطور شاهد افزایش قیمت مواد اولیه هستیم و این دو مبحث سبب شیب ملایم افزایش قیمت آهن در بازار شده و هم اکنون قیمت متوسط هر کیلوگرم میلگرد ۱۶ هزار تومان است.

نادری بیان نمود: معمولاً هر ساله با شروع فصول پاییز و زمستان قیمت آهن فروکش می کند. ازاین رو سال جاری هم مانند سالهای گذشته با کاهش قیمت آن در بازار مواجه خواهیم شد اما فروش ما بستگی به تقاضای بازار از آهن دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون رکود بخش مسکن، بازار فروش آهن را تحت تأثیر قرار داده است، افزود: بحث افزایش فروش بستگی به تقاضای بساز بفروش ها برای خرید آهن دارد. یعنی اگر بخش مسکن رونقی نداشته باشد بطور قطع بازار فروش آهن از آن متاثر می شود و در نتیجه فروش کم می شود.

منبع:

1401/07/02
16:06:31
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا