تویوتا رکورد زد

تویوتا رکورد زد

به گزارش بازاری، تویوتا اعلام نمود که تولید سه ماهه ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است اما کمبود قطعات همچنان ادامه دارد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، شرکت تویوتا موتور اعلام نمود تولید جهانی در سه ماهه منتهی به سپتامبر ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است اما اخطار داد که کمبود نیمه هادی ها و سایر قطعاتی که صنعت خودرو را تحت تاثیر قرار داده است، همچنان تولید را در ماههای آینده محدود می کند.
تویوتا در ماه سپتامبر ۸۸۷ هزار و ۷۳۳ دستگاه خودرو در سطح جهان تولید کرد که یک رکورد برای یک ماه و جهش ۷۳ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است. یکی از سخنگویان تویوتا اخطار داد که افزایش تولید در ماه سپتامبر را پایدار نمی داند.
بر مبنای محاسبات رویترز، فروش جهانی این شرکت در سه ماهه جولای تا سپتامبر، چهار درصد افزایش پیدا کرد. تویوتا در نیمه اول سال تجاری که از آوریل شروع شد، چهار میلیون و ۴۸۱ هزار و ۶۰۰ خودرو در سرتاسر جهان تولید کرد. این رقم نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشت اما همچنان پنج درصد کمتر از برنامه های اولیه خودروساز بود.
این بیانیه یک هفته بعد از آن اعلام گردید که تویوتا اعلام نمود به علت کمبود تراشه، بعید است به هدف تولید ۹.۷ میلیون خودروی خود در سال مالی سال جاری برسد اما پیشبینی جدیدی عرضه نکرد.
سیجی سوگیورا، تحلیلگر ارشد مؤسسه تحقیقاتی توکای توکیوگفت: باآنکه تویوتا اخیراً اعلام نمود که احتمال بازبینی نزولی در هدف ۹.۷ میلیونی وجود دارد اما سطح تولید خود در مقایسه با سال قبل در حال افزایش می باشد.
بر مبنای نتایج گزارش شده و دسترسی به هدف این شرکت، تولید در نیمه دوم باید حدود ۱۲ درصد بیشتر از ۶ ماه گذشته باشد. تاکاهیرو فوجیوکا، رئیس شرکت تویوتا اظهار داشت که آیچی استیل، از تأمین کنندگان تویوتا، انتظار دارد هدف تولید خودرو در حدود سطح پایین ۹ میلیون باشد.
تویوتا اعلام نمود که کمبود نیمه هادی ها به تولید تویوتا در ژاپن بیشتر از کارخانه های خارج از کشور صدمه زده است. تولید داخلی تویوتا برای سه ماهه منتهی به سپتامبر، تنها ۱۰ درصد افزایش داشت. مقرر است این شرکت، نتایج سود سه ماهه خویش را در روز سه شنبه گزارش دهد.1401/08/08
13:09:28
5.0 / 5
250
تگهای خبر: تولید , خودرو , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا