استاندار خوزستان:

صنایع آب بر مکلفند آب مصرفی خودرا تامین کنند

صنایع آب بر مکلفند آب مصرفی خودرا تامین کنند

به گزارش بازاری، خوزستان استاندار خوزستان اظهار داشت: قرار دادن آب آشامیدنی مردم در اختیار صنایع قابل قبول نیست؛ در این جهت صنایعی که در نزدیکی سواحل و دریا هستند مکلفند تا آب مورد نیاز مصرفی صنعت خودرا بوسیله آب دریا تامین کنند؛ همین طور برخی دیگر از صنایع می توانند از پساب فاضلاب شهری برای صنعت خود بهره گیرند.به گزارش بازاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نشست کارگروه استانی سازگاری با کم آبی استان امروز سه شنبه ۱۷ آبان ماه به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان انجام شد.

در این جلسه مباحثی پیرامون سند سازگاری با کم آبی در دستگاه هایی مانند جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب مورد بررسی قرار گرفت و مسئولان این دستگاهها به بیان برنامه های اجرائی خود پرداختند. در این جهت برنامه اجرائی سازمان جهاد کشاورزی متشکل از ۱۰ محور بود که ۵ محور آن سازه ای و ۵ محور باقی مانده در رابطه با مسائل فنی و کشت می شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این جلسه با اشاره به برنامه اجرائی از طرف سازمان جهاد کشاورزی عنوان داشت: برنامه کشت پائیزه را می تواند باتوجه به محورهای اشاره شده سند سازگاری با کم آبی در زمینه رودخانه های استان متناسب با ابلاغ وزارت جهاد کشارزی به استان صورت گیرد.

در ادامه نیز پیرامون سند سازگاری با کم آبی در زمینه کاری آبفا ۱۴ محور عنوان شد و استاندار خوزستان بر هماهنگی هر چه بیشتر دستگاهها در امتداد سند سازگاری با کم آبی تاکید کرد.

خلیلیان با اشاره به گزارش ارائه شده از طرف سازمان هواشناسی پیرامون وضعیت بارندگی های پیش رو عنوان کرد: امیدواریم که بتوانیم برنامه کشت امسال را نیز مانند سالهای قبل به خوبی پشت سر بگذاریم و کشاورزان عزیز استان نیز درآمد خوبی داشته باشند.

وی با اعلان اینکه صنایع عمده آب بر استان مکلفند آب مصرفی خودرا تامین کنند، اظهار داشت: قرار دادن آب آشامیدنی مردم در اختیار صنایع قابل قبول نیست؛ در این جهت صنایعی که در نزدیکی سواحل و دریا هستند مکلفند تا آب مورد نیاز مصرفی صنعت خودرا بوسیله آب دریا تامین کنند؛ همین طور برخی دیگر از صنایع می توانند از پساب فاضلاب شهری برای صنعت خود بهره گیرند.

استاندار خوزستان اظهار داشت: تعدادی از صنایع برنامه خودرا در امتداد راه اندازی تأسیسات تصفیه فاضلاب ارائه کردند تا آب حاصل از آن برای صنعت و کشاورزی استفاده گردد.

منبع:

1401/08/18
08:18:52
5.0 / 5
207
تگهای خبر: سازمان , صنعت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا