نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی انتقاد كرد

چرا حق آبه سالانه کشاورزی خوزستان محقق نشده است؟

چرا حق آبه سالانه کشاورزی خوزستان محقق نشده است؟

به گزارش بازاری، خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاهش حق آبه کشاورزی خوزستان از جانب وزارت نیرو اظهار داشت: برپایه سند آب سالانه ۲۰ میلیارد متر مکعب حق آبه کشاورزی و باغداری خوزستان است اما این عدد در هیچ سالی تابحال از جانب وزارت نیرو محقق نشده است.سید کریم حسینی در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از کاهش حق آبه کشاورزی خوزستان از جانب وزارت نیرو اظهار نمود: طبق سند آبی که در دو سال قبل با کار کارشناسی به تصویب رسید، قرار بود سالانه ۲۰ میلیارد متر مکعب حق آبه کشاورزی و باغداری خوزستان باشد اما این عدد در هیچ سالی تابحال از جانب وزارت نیرو محقق نشده است.

وی اضافه کرد: بطور قطع خشکسالی و ترسالی ها در این عدد اثرات مثبت و منفی خواهند داشت اما با عنایت به این که در سند آب کار کارشناسی انجام شده و همینطور خوزستان نخستین تولید کننده محصولات کشاورزی در کشور است، انتظار داریم وزارت نیرو عملکرد بهتری در تحقق این سند داشته باشد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشاورزی محور توسعه کشور است و تأمین آب مورد نیاز خوزستان بعنوان یکی از استانهای برتر در تولیدات کشاورزی و باغی برای توسعه این تولیدات باید در دستور کار وزارت نیرو قرار گیرد.

حسینی افزود: خوزستان دارای اراضی کشاورزی بسیار مستعد و همینطور منابع آبی متعددِ در دسترس می باشد که ظرفیت های بسیار خوبی برای بحث کشاورزی هستند. طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظیم رهبری هم از دیگر پتانسیل های استان در بحث کشاورزی است که برای تولید نیازمند آب هستند و باید حق آبه مصوب خوزستان در این خصوص محقق شود.

وی با اشاره به اینکه خوزستان اولویت تخصیص حق آبه در کشور است، اضافه کرد: وزارت نیرو باید حق آبه ۲۰ میلیارد متر مکعبی که برای بحث کشاورزی و باغداری در خوزستان در نظر گرفته شده است را به استان تخصیص دهد اما متاسفانه چنین مسئله ای محقق نشده است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این که در بعضی از فصول ممنوعیت و محدودیت کشت داریم و یا در بعضی از فصول تاخیر در مجوز کشت به علت عدم تخصیص آب داشته ایم به این معنا است که حق آبه ۲۰ میلیارد متر مکعبی استان در بحث کشاورزی و باغی محقق نمی شود.

منبع:

1401/08/21
09:18:17
5.0 / 5
222
تگهای خبر: تولید , مجوز , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا