تولید آمریکا از رونق افتاد

تولید آمریکا از رونق افتاد

بازاری: تولید کارخانه های ایالات متحده در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار بود که نشان میدهد با تعدیل تقاضای داخلی و جهانی، تولید قدرت را از دست می دهد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، برمبنای داده های فدرال رزرو که در روز چهارشنبه (۱۶ نوامبر) انتشار یافت، افزایش ۰.۱ درصدی تولید کارخانه در ماه گذشته بدنبال افزایش ۰.۲ درصدی در ماه سپتامبر بود. کل تولید صنعتی با احتساب معادن و تاسیسات، در ماه اکتبر ۰.۱ درصد کم شد که دومین کاهش در سه ماه گذشته است.
اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند که تولید کارخانه ها در ماه گذشته ۰.۲ درصد افزایش یابد و تولید نسبت به اکتبر سال قبل ۲.۴ درصد بالا رفته است. نرخ های بهره بالاتر و چرخش هزینه ها به خدمات، تولید را محدود می کند که ۱۱.۳ درصد از اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می دهد.
تولید در کارخانه های خودروسازی در ماه گذشته دو درصد افزایش پیدا کرد. همین طور در تولید تجهیزات الکتریکی، لوازم و قطعات و همین طور تجهیزات هوافضا و حمل و نقل افزوده شد اما منابع ساخت وساز و تولید مواد کم شد. در نتیجه، تولید کلی صنعتی در ماه اکتبر بعد از افزایش ۰.۱ درصدی در سپتامبر، ۰.۱ درصد کم شد.
تولید کارخانه بدون احتساب خودرو، راکد شد و ضعیف ترین آمار در چهار ماه گذشته را به ثبت رساند. با توجه به این که سیاست گذاران فدرال رزرو، نرخ های بهره را می افزایند، چشم انداز برای تولیدکنندگان ضعیف است.
سفارشات کارخانه ها ممکنست به تضعیف خود ادامه دهند برای اینکه خیلی از خرده فروشان بدنبال کاهش مازاد موجودی هستند.
منبع:

1401/08/26
12:12:49
5.0 / 5
224
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا