وزارت اقتصاد:

اجرای آزمایشی کالابرگ کلید خورد

اجرای آزمایشی کالابرگ کلید خورد

به گزارش بازاری، وزارت اقتصاد اعلام نمود: برمبنای آخرین اعلام وزارت رفاه، اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در یکی از استانهای جنوبی کشور کلید زده و بعد از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.به گزارش بازاری به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، تامین مالی کالابرگ مبتنی بر همان نظام پرداخت یارانه ای یعنی حدودا ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.
ادعای این که دولت برای تامین مالی اجرای کالابرگ الکترونیکی گرفتار مشکل است در حالی مطرح می شود که اساساً تامین مالی آن مبتنی بر همان نظام پرداخت یارانه ای یعنی حدودا ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.
بارها اعلام گردید که موضوع طرح کالابرگ الکترونیکی مشکلی از نظر تامین مالی ندارد، اما با توجه به این که نظام پرداخت یارانه ها جمعیت زیادی از مردم را متأثر می کند، لازم بود دولت با اطمینان درباره ی زیرساخت فنی اجرای طرح را دنبال کند تا مشکلی در تامین کالا و خریدهای مردم پیش نیاید.
اقدامات دولت برای فراهم کردن زیرساخت های اجرای کالابرگ با جدیت دنبال شده، اما از آنجائیکه متولی اصلی کالابرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است با تغییر مدیریت این وزارتخانه در اجرا و بهره برداری این طرح اندکی تأخیر به وجود آمد و برمبنای آخرین اعلام، این وزارتخانه اجرای آزمایشی طرح در یکی از استانهای جنوبی کشور را کلید زده و بعد از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.
پیش بینی ها حکایت از آن دارد که اجرای آزمایشی بیش از یک ماه طول نکشد و بعد از آن آماده اجرا در کشور خواهد بود.
تصمیم دولت هیچ وقت برای ارائه کالابرگ الکترونیک تغییر نکرده، اما همچنان که اشاره شد تأخیری که پیش آمده به سبب حصول اطمینان از فراهم بودن زیرساخت های لازم برای اجرای آن در تمام شهرها و روستاهای کشور بوده و بدین سبب بود که یک مرحله آزمایشی دیگر نیز برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد؛ با اتمام این مرحله و ایجاد این اطمینان که مردم در شروع طرح بتوانند کامل از این ظرفیت بهره گیرند و شاهد پدیده صف نباشیم، کالابرگ الکترونیکی اجرا می شود.
ادعای این که دولت برای تامین مالی اجرای کالابرگ الکترونیکی گرفتار مشکل است در حالی مطرح می شود که اساساً تامین مالی آن مبتنی بر همان نظام پرداخت های یارانه ای یعنی حدودا ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.


منبع:

1401/09/09
10:08:18
5.0 / 5
256
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا