رییس سازمان صمت استان:

حدود 24 درصد واحدهای تولیدی خوزستان راکد هستند

حدود 24 درصد واحدهای تولیدی خوزستان راکد هستند

به گزارش بازاری، خوزستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از کوشش برای بازگشت به تولید حدود ۱۲۰ واحد تولیدی راکد تا آخر سال اطلاع داد و اظهار داشت: حدود ۲۴ درصد از واحدهای تولیدی خوزستان راکد هستند.حمیدرضا فلاح در گفت و گو با ایسنا، در مورد بازگشت به تولید واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال در خوزستان اظهار نمود: در استان خوزستان حدود ۱۸۰۰ واحد صنعتی بهره بردار وجود دارد که حدود ۲۴ درصد از این واحدها واحد صنعتی راکد هستند.

وی اضافه کرد: یکی از مهم ترین اهداف و طرح هایی که در خوزستان تعریف شده و به دنبال اجرایی کردن آن هستیم راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی و معادن راکد خوزستان است تا بتوانیم باردیگر این واحدها را به چرخه تولید بازگردانیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار داشت: تخصیص کمک های فنی - اعتباری یارانه دار جهت راه اندازی مجدد این واحدها مدنظر است. همینطور ستاد تسهیل و کمیته های عارضه یابی برای این واحدها در شهرک های صنعتی تشکیل شده تا دلایل راکد بودن این واحدها مشخص شود.

فلاح با اشاره به اینکه اقدامات بسیار خوبی برای بازگشت به تولید واحدهای صنعتی راکد خوزستان انجام شده است، اظهار داشت: برپایه هدفگذاری انجام شده سال جاری ۱۰۰ تا ۱۲۰ واحد صنعتی امکان بازگشت به چرخه تولید را دارند و تلاش خواهیم کرد تا این تعداد واحد را به چرخه تولید بازگردانیم.

وی افزود: از آغاز سال جاری تابحال با تلاشهای انجام شده حدود ۶۰ واحد به چرخه تولید بازگشته اند و تلاش خواهیم کرد تا برنامه ریزی های انجام شده در این حوزه را محقق نماییم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به اینکه از مکانیزم های مختلف برای بازگشت به تولید واحدهای صنعتی راکد استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: مکانیزم های گوناگونی را برای بازگشت به تولید واحدهای صنعتی به کار خواهیم برد و جهت راه اندازی مجدد این واحدها، درگاهی راه اندازی شده تا نوع تولید این واحدها، محصولات و ماشین آلات این واحدها و عرضه و امکان مشارکت بخش های خصوصی دیگر برای فعال کردن این طرح ها وجود داشته باشد.

منبع:

1401/09/15
11:45:29
5.0 / 5
282
تگهای خبر: تولید , سازمان , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا