سازمان مالیاتی اعلام كرد

مالیات و عوارض خودروها

مالیات و عوارض خودروها

به گزارش بازاری مالیات، میزان عوارض و حقوق ورودی ۹۵۹ مدل خودروی ایرانی و خارجی در سال ۹۷ از جانب سازمان امور مالیاتی ابلاغ گردید.به گزارش بازاری به نقل از مهر، سیدكامل تقوی نژاد رییس كل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای به مخاطبین، رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران، مدیران كل مالیات بر ارزش افزوده شهر و استان تهران، مدیر كل امور مالیاتی مودیان بزرگ و مدیران كل امور مالیاتی استان ها؛ جدول مالیاتی ۹۵۹ مدل خودروی داخلی و خارجی را برای اجرا در سال ۹۷ ابلاغ نمود.
در این ابلاغیه با عنوان اعلام بهای فروش انواع خودروهای تولید داخل و مجموع ارزش گمركی و حقوق ورودی انواع خودروهای وارداتی مبحث مواد ۴۲ و ۴۳ آمده است: در اجرای مواد ۴۲ و ۴۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷ بدینوسیله لوح فشرده (CD) حاوی بهای فروش انواع خودروهای تولید داخل و مجموع ارزش گمركی و حقوق ورودی انواع خودروهای وارداتی كه مبنای محاسبه مالیات و عوارض مبحث مواد ذكر شده و همینطور حق الثبت مبحث ماده (۱۲۳) اصلاحی قانون ثبت قرار می­ گیرد.
۱. بهای فروش مبنای محاسبه مالیات نقل و انتقال خودروهای تولید داخل
۲. مجموع ارزش گمركی و حقوق ورودی مبنای محاسبه مالیات نقل و انتقال خودروهای وارداتی
۳. بهای فروش مبنای محاسبه مالیات و عوارض شماره گذاری و عوارض سالیانه خودروهای تولید داخل
۴. مجموع ارزش گمركی و حقوق ورودی مبنای محاسبه مالیات و عوارض شماره گذاری و عوارض سالیانه خودروهای وارداتی، با رعایت نكات ذیل (جهت اجرا در سال ۱۳۹۷ برای خودروهای تولید و مونتاژ داخل و سال ۲۰۱۸ میلادی برای خودروهای وارداتی) ارسال می شود:
الف) با عنایت به تبصره (۱) ماده ۱۲۳ اصلاحی قانون ثبت (موضوع ماده ۱۰ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۴. ۰۸. ۱۵) مبنای وصول حق الثبت در مورد انواع خودروهای سبك و سنگین اعم از سواری و غیر سواری تولید داخل یا وارداتی حسب مورد ماخذ محاسبه مالیات نقل و انتقال با در نظر گرفتن تقلیل مصرح در ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود.
ب) مالیات، عوارض و حق الثبت سایر انواع خودروهای خاص و خدماتی كه لوازم و تجهیزاتی از قبیل جرثقیل، بالابر، بونكر میكسر و... بر روی آنها نصب شده است، بر مبنای بهای فروش و یا مجموع ارزش گمركی و حقوق ورودی تعیین شده برای خودرو های مربوط، با عنایت به نوع، تیپ، مدل و شاسی آن، از ردیف ­های مندرج در جداول مذكور قابل محاسبه و وصول خواهد بود.
ج) در اجرای تبصره ۶ ماده ۴۲ قانون صدرالاشاره، قیمت فروش انواع خودروهای تولید یا مونتاژ داخل و مجموع ارزش گمركی و حقوق ورودی انواع خودروهای وارداتی كه حسب مورد پس از تاریخ مقرر در تبصره مذكور تولید و یا به كشور وارد می شوند توسط دفتر فنی و اعتراضات مودیان مالیات بر ارزش افزوده این سازمان اعلام می گردد.
همچنین از آنجایی ­كه ارزش و مدل سال اعلام شده در جداول ۳ و ۴ (مربوط به مالیات و عوارض شماره گذاری انواع خودرو سواری و وانت دو كابین) مطابق ارزش ­های مندرج در جداول یك و ۲ (مربوط به مالیات نقل و انتقال خودرو) است مقتضی خواهد بود برای دریافت مالیات و عوارض شماره گذاری خودروهایی كه مدل سال آنها در جداول ۱ و ۲ فاقد ارزش است مراتب از دفتر مذكور استعلام شود


.
 

1396/10/25
23:07:49
5.0 / 5
5308
تگهای خبر: تولید , خودرو , مالیات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا