در گفتگو با مهر عنوان شد:

پرداخت سود غیرمتعارف موسسات غیرمجاز تخلف بود

پرداخت سود غیرمتعارف موسسات غیرمجاز تخلف بود

بازاری: یك مقام مسئول با اشاره به اینكه پرداخت سود نامتعارف به سپرده های بانكی تخلف است، اظهار داشت: انتظار این است كه كوشش برای احقاق حق مردم در مورد موسسات غیرمجاز ادامه یابد.


بهرام پارسایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به روند ساماندهی موسسات غیرمجاز در كشور، اظهار داشت: هم اكنون خیلی از مشكلات این نوع موسسات مرتفع شده؛ اما همچنان برخی شهروندان ادعا می كنند كه به حق و حقوقشان نرسیده اند.
وی با تاكید بر اینكه همه سپرده های مردم در این نوع موسسات باید هر چه سریع تر پرداخت شود، اضافه كرد: هر چند توفیقات خوبی برای پرداخت سپرده های زیر ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون تومان حاصل شده؛ اما باید سپرده های بیش از این میزان هم هر چه سریع تر تعیین تكلیف شود.
این نماینده مجلس با اشاره به اینكه مردم زیر سایه نظام به موسسات غیرمجاز اعتماد كرده اند، خاطرنشان كرد: اكنون مردم حق دارند كه كسی پاسخگوی آن ها باشد و به مطالباتشان توجه كند.
پارسایی در پاسخ به این سوال كه مقصر تولید موسسات مالی غیرمجاز چه كسی است، اظهار داشت: نمی توان یك شخص مشخص را مقصر این مورد دانست زیرا عواملی بسیار دست به دست هم داده و به بروز چنین تخلفی در بدنه شبكه پولی كشور منجر گردیده است.
وی ادامه داد: در مقطعی از زمان یك سری موسساتی بوجود آمده كه هیچ مجوزی از بانك مركزی نداشته و تعاونی بوده اند اینكه هر كسی در هر وزارتخانه ای به خودش اجازه داده مجوزی صادر كند و با این مجوز، سپرده های مردم، جذب شود خود مصداق تخلف است.
پارسایی با اشاره به اینكه ضعف نظارت صادركنندگان مجوز در راه اندازی موسسات غیرمجاز دخیل بوده است، اضافه كرد: افرادی كه نه تجربه و مدیریت و سابقه داشته اند و نه طبق اصول صحیح آن، اقدام به ایجاد موسسات غیرمجاز كرده اند اكنون مقصر هستند؛ در این میان پرداخت سودهای گزاف به سپرده های مردم مصداق تخلف و كار نشدنی بود.
وی اظهار داشت: به هر حال همه سیستم ها اعم از نظارتی و كسانی كه به خود اجازه تولید چنین موسساتی را دادند مقصرند و باید پاسخگو باشند.
وی با اشاره به اینكه رسانه ملی هم در این مورد نقش داشت و با تبلیغ سودهای گزاف، شهروندان را به سمت سپرده گذاری در این غیرمجازها هدایت كرده است، اضافه كرد: مجموعه دست اندركاران باید بیشتر فعالیت كند تا تعیین تكلیف سپرده های مردم هر چه سریع تر صورت گیرد.
پارسایی با تاكید بر اینكه مشكلات بوجود آمده در موسسات غیرمجاز مربوط به بانك مركزی دولت قبل بوده است، خاطرنشان كرد: اكنون بخشی از مطالباتی كه پرداخت شده با مدیریت دولت و بانك مركزی فعلی است.
وی، خاطرنشان كرد: انتظار این است كه كوشش برای احقاق حق مردم در مورد موسسات غیرمجاز بیشتر شود.

1396/11/05
13:42:27
5.0 / 5
4661
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا