خرید بی سابقه مردم در طرح پیش فروش سكه

خرید بی سابقه مردم در طرح پیش فروش سكه

به گزارش بازاری تازه ترین آماری كه مدیركل ریالی و نشر بانك مركزی اعلام نمود نشان داد كه در جریان پیش فروش سكه، تابحال حدود ۶۰۰ هزار قطعه فروخته شده است، این تعداد رقمی حدود ۸۰۰ میلیارد تومان را در بر می گیرد.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، طرح پیش فروش سكه با قیمت قطعی از ۲۸ بهمن ماه و در قالب بسته سیاستی بانك مركزی برای كنترل بازار ارز به اجرا درآمد. بر این اساس متقاضیان می توانستند با رجوع به شعب بانك ملی سكه تمام بهار آزادی را با سررسید یك ساله با نرخ قطعی یك میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سررسید شش ماهه با نرخ یك میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خریداری كنند.

گزارشی كه رحیمی-مدیر اداره نشر و ریالی بانك مركزی- امروز(یكشنبه) در حاشیه برگزاری مجمع بانك مركزی عرضه كرد، حاكی از این بود كه تا ۱۲ اسفندماه حدود ۶۰۰ هزار قطعه سكه پیش فروش شده است. با عنایت به اینكه عمده پیش فروش ها برای سررسید یك ساله است اگر نرخ یك میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را برای فروش در نظر بگیریم، حدود ۸۴۰ میلیارد تومان از محل فروش این ۶۰۰ هزار قطعه تابحال به شبكه بانكی وارد شده است. از جانب دیگر اگر با سررسید شش ماهه و با قیمت یك میلیون و ۳۰۰ هزار تومان محاسبه شود، رقمی نزدیك به ۷۸۰ میلیارد تومان نقدینگی جذب شده است.

در مجموع بر مبنای توضیحات رحیمی برآورد می گردد كه با توقف انتشار اوراق گواهی سپرده ۲۰ درصد كه همزمان با پیش فروش سكه انجام می شد، به مرور استقبال بیشتری از خرید سكه شود. وی آمار فروش در روزها را متفاوت اعلام نمود و گفت زمانی بود كه در یك روز ۲۸ هزار فقره سكه پیش فروش شده و در روزی هم این تعداد به ۱۰۰ هزار قطعه رسیده است.

همزمان با پیش فروش سكه حراج آن هم در بانك كارگشایی سه روز در هفته انجام می گردد. 

1396/12/13
17:02:12
5.0 / 5
5423
تگهای خبر: آمار , بانك , بانك مركزی , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا