در راستای حمایت از كالای ایرانی ابلاغ شد؛

كالاهای واحدهای تولیدی ترخیص می شوند

كالاهای واحدهای تولیدی ترخیص می شوند

به گزارش بازاری دستورالعمل رئیس كل گمرك ایران جهت ترخیص كالاهای واحدهای تولیدی به صورت نسیه به گمركات اجرایی كشور ابلاغ گردید.به گزارش بازاری به نقل از مهر، گمرك ایران با صدور دستورالعملی به گمركات اجرایی سراسر كشور اعلام نمود: پیرو بخشنامه ۱۹۳/۹۶/۸۱۰۴۷۸ مورخ ۹۶/۸/۳ و ۹۶/۱۲۵۱۸۵۱ مورخ ۹۶/۱۱/۱۱ در اجرای جزء ۲ بند (ت) ماده ۳۸ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی كشور مصوب (۱۳۹۴) مجلس شورای اسلامی و به منظور پشتیبانی از تولید داخلی و بهبود فضای كسب و كار و تسهیل در تشریفات گمركی برای واحدهای تولیدی معتبر، نگهداری بخشی از كالا بعنوان وثیقه حقوق ورودی كالاهای ترخیصی به شرح زیر اعلام می دارد:
۱ـ گمركات اجرایی موظفند نسبت به احراز واحدهای تولیدی معتبر بر مبنای پروانه بهره برداری اقدام نموده و نسبت به ترخیص مواد اولیه، ماشین آلات خط تولید و قطعات وارده به نام واحد مربوطه و صرفاً با كارت بازرگانی واحد تولیدی متقاضی استفاده از تسهیلات نسیه با رعایت شرایط مقرر در این دستورالعمل، مجوز نگهداری بخشی از كالای وارده را صادر نماید.
۲ـ تعیین و تشخیص واحدهای تولیدی معتبر و مواد اولیه و قطعات مورد نیاز در واحدهای تولیدی بر مبنای پروانه بهره برداری صورت می پذیرد.
۳ـ حداكثر مهلت استفاده از این تسهیلات و نگهداری بخشی از كالا بعنوان وثیقه حقوق ورودی ۶ ماه است، به صورتی كه از تاریخ ۹۷/۱۱/۱۵ تجاوز ننماید.
۴ـ ترخیص درصدی كالا صرفاً جهت كالاهای وارداتی توسط واحدهای تولیدی كه در خط تولید یا در محصول تولید شده در واحدهای مزبور مورد استفاده قرار می گیرد و رأساً توسط واحدهای تولیدی مزبور وارد می شوند، تعلق می گیرد.
۵ـ تنظیم اظهارنامه به میزان كل كالا (در صورت بانكی بودن اسناد بعد از دریافت كد رهگیری بانك مربوطه و بارگذاری اصل اسناد بانكی) و بدون دریافت حقوق ورودی صورت می پذیرد.
متن دستورالعمل ۱۵ بندی گمرك به شرح زیر است؛


 

1397/01/24
20:08:08
5.0 / 5
5406
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا