در مجلس عنوان شد؛

درخواست وزیر اقتصاد از بخش خصوصی، ارز تك نرخی راه قاچاق را بست

درخواست وزیر اقتصاد از بخش خصوصی، ارز تك نرخی راه قاچاق را بست

بازاری: وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه بخش خصوصی استان ها فرم مورد نظر استفاده از حساب های ذخیره ارزی را تهیه كنند، در دفاع از تك نرخی شدن دلار اظهار داشت: این كار راه قاچاق كالا را به كشور بسته است


به گزارش بازاری به نقل از خانه ملت، مسعود كرباسیان با حضور در نشست مشترك كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی، صنایع و معادن و بخش خصوصی با اشاره به تك نرخی شدن دلار عنوان كرد: از بنده بعنوان فرد حرفه ای بپذیرید كه با این كار مبحث قاچاق تا حد زیادی كنترل می گردد.
وی ادامه داد: در شرایطی كه تمام كالاها با ثبت سفارش و از مبادی رسمی وارد كشور می شود، راه قاچاق بسته خواهد شد از جانب دیگر در نظر گرفته ایم كه گمرك در مناطق آزاد مستقل شود و برای هر منطقه سهمیه ای در نظر گرفته ایم.
وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به اینكه نوسانات ارزی به نفع صادركنندگان تمام می شد، اظهارداشت: دو گروه صادركننده داشتیم، واحدهای دولتی و نهادهای سهامدار كه برپایه بخشنامه ها صادر می كردند و واحد دیگر بخش خصوصی است كه می توانند با سپرده گذاری ارز خویش را سرمایه گذاری كنند و دیگر بهانه بزرگ نمایی و كوچك نمایی نداشته باشند.
كرباسیان با اشاره به بخشنامه ها و دستورالعمل های اخیر خطاب به بخش خصوصی اظهار داشت: بعد از صدور این بخشنامه ها نقد و نظری از انجمن ها اعلام نشد و ما نمی دانستیم كجای بخشنامه حرف داریم؛ ازاین رو به جای شما فكر كردیم و بخشنامه نوشتیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در انتها از بخش خصوصی استان ها درخواست نمود تا فرم مورد نظر را در زمینه استفاده از حساب های ذخیره ارزی تهیه كنند تا دولت جمع بندی از میزان ارز مورد نیاز داشته باشند.

1397/02/05
19:27:39
5.0 / 5
5130
تگهای خبر: اقتصاد , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا