درمیان، دومین تولیدكننده گوشت سفید در خراسان جنوبی

درمیان، دومین تولیدكننده گوشت سفید در خراسان جنوبی

بازاری: فرماندار درمیان با اشاره به اینكه صنعت پرورش طیور از مهمترین صنایع اشتغالزا و تولیدی شهرستان درمیان است اظهار داشت: این شهرستان مرزی دومین تولید كننده گوشت سفید در استان خراسان جنوبی است


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، «محمد بشیری زاده» امروز 13 اردیبهشت جاری در مراسم تودیع و معارفه رئیس شبكه دامپزشكی درمیان اظهار داشت: اشتغال بخش قابل توجهی از مردم شهرستان به دامداری و جمعیت عشایری شهرستان درمیان حاكی از نقش موثر و كلیدی فعالیت های دامپزشكی در اقتصاد منطقه و معیشت مردم درمیان است.
فرماندار درمیان با بیان این كه صنعت پرورش طیور شهرستان درمیان از مهمترین صنایع اشتغال زا و تولیدی شهرستان است، اضافه كرد: شهرستان مرزی درمیان دومین تولیدكننده گوشت سفید در خراسان جنوبی است.
وی اضافه كرد: عرضه خدمات بهداشتی به پرورش دهندگان طیور و پیاده سازی سیاست های كنترل بهداشتی طیور در شهرستان از اولویت های كاری دامپزشكی است.
بشیری زاده با اشاره به نقش دامداری بر درآمد و اشتغال مردم درمیان اضافه كرد: تأمین نیازهای واحدهای دامی در جهت حفظ سرمایه دامی، ارتقاء بهداشت جامعه و از همه مهم تر تأمین امنیت غذایی مردم مهمترین رسالت دامپزشكی در شهرستان درمیان به حساب می آید.
فرماندار درمیان رعایت اصول بهداشتی مهم ترین اصل در سلامت عمومی جامعه دانست و اضافه كرد: پشتیبانی از تولیدكنندگان از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی است كه دامپزشكی در این زمینه نقش بی بدیلی در شهرستان درمیان دارد.
وی با اشاره به اینكه همه دستگاه ها در حوزه بهداشت مسئولیت دارند، اضافه كرد: فعالیت های دامپزشكی در زمینه پیشگیری نقش موثری در ارتقای بهداشت عمومی، سلامت جامعه و كاهش هزینه های درمانی دارد.
بشیری زاده با اشاره به لزوم راه اندازی كشتارگاه صنعتی طیور شهرستان درمیان اضافه كرد: بهبود امكانات و توسعه زیرساخت های دامپزشكی برای مقابله با تهدیدات و بیماری های واگیردار دام در شهرستان مرزی درمیان لزوم دارد.
در این مراسم از زحمات «مهدی مدرسی» قدردانی و «مهدی عارفی نیا» بعنوان سرپرست شبكه دامپزشكی درمیان معرفی گردید.


1397/02/13
18:52:32
5.0 / 5
4898
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا