نوسازی تاكسی های فرسوده درانتظار پاسخ ایران خودرو و گمرك

ضامنی خبر داد: رونمایی از سامانه نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری بزودی

ضامنی خبر داد: رونمایی از سامانه نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری بزودی

بازاری: مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور، اظهار داشت: در هفته های آتی از سامانه یكپارچه نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری كه به منظور نوسازی تاكسی، اتوبوس، مینی بوس و وانت و وانت بار در نظر گرفته شده است، رونمایی خواهد شد.


مرتضی ضامنی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه طبق فرمایش رییس جمهور، امسال اجرای دو طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و نوسازی بافت های فرسوده تكلیف شده است، اظهاركرد: با عنایت به عملكردی كه اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور در حوزه نوسازی تاكسی های فرسوده داشته، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از جانب سازمان شهرداریها و دهیاری های كشور به اتحادیه تاكسیرانی واگذار شده است.
وی ادامه داد: به همین منظور سامانه مربوطه تحت عنوان سامانه یكپارچه نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری توسط اتحادیه تاكسیرانی تهیه شده است كه مقرر است بزودی از آن رونمایی شود. همینطور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی همچون تاكسی، اتوبوس، مینی بوس، وانت و وانت بار و تمامی ثبت نام ها و ارتباطات با استفاده از این سامانه صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور افزود: امیدواریم با پیگیری های رییس جمهور و اهتمامی كه دستگاه ها در این حوزه دارند، نوسازی بخش های دیگر حمل و نقل عمومی را مانند نوسازی تاكسی های فرسوده به خوبی انجام دهیم.
نوسازی تاكسی های فرسوده درانتظار پاسخ ایران خودرو و گمرك
ضامنی در بخش دیگری از صحبت هایش به توقف نوسازی تاكسی های فرسوده از بهمن ماه سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: به دلیل عدم تناسب اعتبارات و انباشت فرسودگی، نوسازی تاكسی های فرسوده با مشكلاتی روبه رو است و این سبب می گردد كه گمرك معوقات خویش را به ایران خودرو نپردازد و در نتیجه شركت خودروساز هم پیش فاكتور صادر نكند.
به قول وی، در حقیقت اعتباری كه هرساله در قانون بودجه برای این امر تخصیص داده می شود، پاسخ انباشت فرسودگی را نمی دهد. ولی درصددیم كه این طرح بزودی به مرحله اجرایی برسد.
مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور در ادامه خاطرنشان كرد: از حدود 125 هزار تاكسی فرسوده در كل كشور 10 هزار ون فرسوده وجود دارد. امسال هم می خواهیم كه حدود 30 هزار تاكسی و 10 هزار ون را نوسازی نماییم. ازاین رو اگر بروكراسی اداری گمرك و شركت خودروسازی به سرعت طی شود، در نیمه اول اردیبهشت ماه به نتیجه خواهیم رسید.1397/02/14
14:15:10
5.0 / 5
4862
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا