در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی؛

راهكارهای مدیریت نقدینگی تصویب گردید، سازوكار تصفیه دیون بانك ها

راهكارهای مدیریت نقدینگی تصویب گردید، سازوكار تصفیه دیون بانك ها

بازاری: در پنجمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست رئیس جمهور و با حضور سران قوا، پیشنهادهایی در مورد كنترل و مدیریت نقدینگی با جهت گیری رونق در تولید و اقتصاد كشور بررسی و تصویب گردید.به گزارش بازاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در پنجمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست رئیس جمهور و با حضور سران قوا، پیشنهادها و راهكارهایی در مورد كنترل و مدیریت نقدینگی با جهت گیری رونق در بخش تولید و اقتصاد كشور بررسی و مصوب شد.
در این جلسه كه بامداد امروز (شنبه) برگزار شد؛ بعد از بررسی گزارش رئیس كل بانك مركزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد وضع نقدینگی، مقرر شد مطالبات بانك مركزی از شركت های تعاونی و مؤسسات غیرمجاز در كوتاه مدت برپایه روش های مصوب تصفیه شود.
در خصوص تصفیه دیون بانك ها به بانك مركزی هم در دوره زمانی محدود و با نظارت هیأتی متشكل از نمایندگان سه قوه تصمیماتی اتخاذ گردید تا بدهی بانك ها به بانك مركزی پرداخت گردد.
همچنین برپایه مصوب جلسه، وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است تمام یا بخشی از سهام و دارایی های تحت مالكیت دولت را در چارچوب روش های جاری یا در قالب «صندوق سرمایه گذاری معامله پذیر» با مكانیزم های تشویقی و با رعایت سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی در بورس واگذار كند.

1397/04/30
18:45:21
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا