رییس اتحادیه تعمیرگاه و پاركینگ تهران:

طلب انعام در كارواش ها غیرقانونی می باشد، پاركینگ ها نرخ مصوب دارند

طلب انعام در كارواش ها غیرقانونی می باشد، پاركینگ ها نرخ مصوب دارند

بازاری: با این حال كه رییس اتحادیه تعمیرگاه و پاركینگ تهران طلب انعام از جانب كارگران كارواش را غیرقانونی دانسته و در كنار آن هزینه پاركینگ های تهران را ارزان تر از واقعیت سطح شهر بیان می كند كه خیلی از كارگران كارواش ها از مشتری طلب انعام می كنند و صاحبان خودرو برای پارك در پاركینگ های مجتمع های تجاری فقط باید ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان بعنوان ورودی پرداخت كنند و ساعت توقف خودرو هم به آن اضافه می گردد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، نداشتن خودرو در شرایط فعلی یك مشكل و داشتن آن چندین مشكل به حساب می آید. اگر فردی در شهرهای بزرگ كشور همچون تهران وسیله نقلیه داشته باشد هزینه نگهداری ظاهری و فنی قابل توجهی را باید پرداخت كند. از این هزینه ها می توان به هزینه پارك در پاركینگ، پاكیزگی ظاهری و نگهداری فنی خودرو اشاره نمود.

یك حساب سرانگشتی نشان از آن دارد كه برای توقف یك خودرو در پاركینگ های خودرو حداقل ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان باید هزینه كرد و در كنار آن یك كارواش بردن یك خودروی تولید ملی به همراه واكس داخل خودرو و انعام كه جز جدایی نشدنی شست وشوی خودرو بشمار می رود هزینه ای در حدود ۴۰ هزار تومان برای صاحب خودرو را به همراه دارد.

فارغ از تمام این مسائل نگهداری خودرو به دور از تمام حواشی رشد نرخ دلار یكی از دغدغه های صاحبان خودرو بوده و همواره افراد ترس آن را دارند كه با رجوع به تعمیرگاه حتی نمایندگی های مجاز قطعه اصلی یا به اصطلاح فابریك از روی خودرو برداشته یا ایراد جدیدی در تعمیرگاه برای خودرو رخ دهد.

در رابطه با این مسائل محسن فقیهی - رییس اتحادیه تعمیرگاه و پاركینگ تهران - در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: كارگران واحدهای كارواش در شهر تهران كه دارای پروانه كسب هستند حقوق بگیر بوده و این در شرایطی است كه واحدهای غیرمجاز به قوانین اتحادیه احترام نمی گذارند و برای كارگران خود حقوق ثابتی را در نظر نگرفته اند كه این مورد عاملی می گردد تا كارگران تمام درآمد خویش را معطوف به انعام از جانب مشتری ببیند.

وی تصریح كرد: حقوق كارگران واحدهای كارواش از حقوق تعیین شده وزارت كار بیشتر است و باید تاكید شود كه كارگران از جانب مشتریان عادت داده شده اند كه انعام دریافت نمایند و این در شرایطی است كه اصرار كارگران برای دریافت انعام غیرقانونی می باشد.

رییس اتحادیه تعمیرگاه و پاركینگ تهران در پاسخ به این سوال كه آیا كارگران واحدهای كارواش باید دوره های آموزش تخصصی را پشت سر بگذارند، اظهار داشت: كلاس آموزشی برای شست وشوی خودرو در نظر گرفته نشده است.

فقیهی در واكنش به این گفته كه حجم قابل توجهی از كارگران واحدهای كارواش را اتباع خارجی همچون افغانی ها تشكیل داده اند، مدعی شد: با عنایت به افت ارزش پول ملی ایران كارگران افغانی حتی در حوزه ساختمان سازی علاقه ای به فعالیت در ایران ندارند.

وی در زمینه فعالیت و رسیدگی به شكایات از تعمیرگاه ها اظهار داشت: در صورت رجوع افراد به واحدهای تعمیرگاهی و تولید خسارت ناشی از بی توجهی تعمیركار به خودرو اتحادیه پیگیر مبحث و جبران حق و حقوق از دست رفته مشتری خواهد بود.

رییس اتحادیه تعمیرگاه و پاركینگ تهران بیان كرد: اغلب شكایت ها هم اكنون مربوط به واحدهای مربوط به كسب است و در آینده نزدیك با عنایت به تهیه مكان مناسب قرار بر آن است تا دوره كلاس های تخصصی زیر نظر اساتید دانشگاه به افراد باتجربه برای كارگران و كارفرمایان تعمیرگاه در نظر گرفته شود.

فقیهی تصریح كرد: نرخ مصوب برای واحدهای تعمیرگاهی امسال تهیه شده و در آینده نزدیك اعلام خواهد شد و این در شرایطی است كه با وجود آنكه آخرین نرخ اعلامی برای واحدهای كارواش در سال قبل تعیین شده اما به علت نوسانات اقتصادی و تاثیر آن بر زندگی خانواده ها نرخ جدیدی برای واحدهای كارواش اعلام نشده است.
1397/06/07
13:33:47
5.0 / 5
5072
تگهای خبر: تولید , حقوق , خودرو , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا