سرگردانی عشایر آذربایجان غربی برای فروش دامهایشان

سرگردانی عشایر آذربایجان غربی برای فروش دامهایشان

بازاری: مدیر كل امور عشایر آذربایجان غربی اظهار داشت: نبود متولی برای خرید تضمینی دام عشایر از مهمترین مشكلات عشایر استان است.


بهرام زینال زاده در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: نبود متولی برای خرید تضمینی دام عشایر و نبود صنایع تبدیلی برای تولیدات دامی عشایر همچون صنایع پشمی و صنایع تبدیلی لبنی همچون مهمترین مشكلات جامعه عشایری استان است.
مدیر كل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به صعوبت عرضه خدمات به عشایر با عنایت به كوچنده بودن آنان تصریح كرد: كوچك بودن پروژه ها از نظر حجم عملیاتی، مبالغ اعتباری در نظر گرفته شده برای پروژه ها و عدم رغبت پیمانكاران برای انجام كار در مناطق عشایری دوردست و عدم استفاده از پیمانكار محلی عرضه خدمات به عشایر را با مشكل مواجهه كرده است.
وی در مورد اقدامات امور عشایر استان در مناسب سازی راههای عشایری تصریح كرد: حدودا 300 كیلومتر از ایل راه های عشایری در مناطق ییلاقی با اعتبار بالغ بر یك میلیارد و 300 میلیون تومان كه مورد استفاده بیشتر از 1500 خانوار عشایری استان است مرمت و بازسازی شده است.
زینال زاده اظهار نمود: در مبحث بهداشت امور عشایر تعداد 13 حمام خورشیدی با اعتبار بالغ بر یك میلیارد و 900میلیون ریال در مناطق عشایری راه اندازی شده كه حدود 130 خانوار از این حمام های خورشیدی استفاده می نمایند.
مدیر كل امور عشایر آذربایجان غربی با تاكید بر اینكه نزدیك به 2 میلیون واحد دام عشایر در استان وجود دارد اضافه كرد: عشایر استان در 6 ماهه نخست امسال 7500 تن گوشت قرمز، 3500 تن شیر و 2968 تن پشم تولید كرده اند كه نزدیك 10 درصد از تولیدات عشایری كشور را شامل می گردد. در آذربایجان غربی 15 هزار و 599 خانوار عشایر با جمعیت 103 هزار و 927 نفر در 12 ایل و21 طایفه مستقل زندگی می كنند.1397/07/23
14:14:09
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: تولید , خدمات , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا